Jastrzębski Węgiel rywalem Resovii

Wachnik rozpoczyna atakiem drugi ćwierćfinał Pucharu Polski 1:0. Blok Pajenka i Marechala 1:2. Po prostej bije Kubiak 6:8. Wachnik doprowadza do remisu, po 10. Czarni popełniają błąd 15:16. Seria punktów po stronie Pomarańczowych 15:19. Pierwsza piłka setowa 19:24, którą jastrzębianie wykorzystują za pierwszym razem 25:19.

Westphal zdobywa punkt serwisem 1:0. Kiwa ze środka Pajenk 2:2. Wachnik myli się w ataku 2:6. Bontje nie do zatrzymania 3:8. Bołądź kończy kontrę 8:12. Grzechnik zatrzymany i mamy drugą przerwę techniczną 10:16. Bontje zablokowany przez Kamińskiego 14:19. Marechal posyła asa 14:21. W drugiej odsłonie ponownie górą Pomarańczowi 25:17 – Kubiak wypija piłkę po bloku w aut.

Bołądź uruchomiony na prawym skrzydle 1:0. Kubiak serwuje w aut 2:1. Wideo weryfikacja na korzyść radomian – zatrzymany Łasko 4:2. Bontje myli się na zagrywce 8:6. Westphal atakuje w boisko 11:9. Podopieczni Roberta Prygla prowadzą  już 18:11 – Marechal nie przyjmuje zagrywki Neroja.  Trzeciego seta wygrywa Radom 25:18.

Łasko przełamuje potrójny blok 0:1. Wyrównana gra obu zespołów 4:4. Pajenk zagrywką sprawia kłopoty rywalom 6:8. W Zielonej Górze rozległ się alarm ostrzegający przed pożarem. Na szczęście był fałszywy i po krótkiej przerwie wracamy do gry – 10:10. Pajenk punktuje ze środka 14:16. Wachnik myli się w ataku 15:22. Spotkanie kończy Bołądź autowym serwisem 18:25. W półfinale Jastrzębski Węgiel zmierzy się z Rzeszowem.

Cerrad Czarni Radom – Jastrzębski Węgiel 1:3  (19:25, 17:25, 25:18, 18:25)

MVP: Michał Kubiak

Cerrad Czarni Radom: Bołądź, Grzechnik, Neroj, Wachnik, Westphal, Kamiński i Filipowicz(l)
Jastrzębski Węgiel: Łasko, Pajenk, Masny, Kubiak, Bontje, Marechal i Wojtaszek (l)