Jastrzębski Węgiel trzecią drużyną sezonu

Jastrzębski Węgiel pokonał 3:0 ekipę z Kędzierzyna. Tym samym jastrzębianie wywalczyli brązowy medal w sezonie 2013/2014.
Spotkanie rozpoczyna się od wyrównanej gry po obu stronach siatki. Na pierwszej przerwie technicznej lepsi okazują się być jastrzębianie (7:8). Ruciak zablokowany. Kooy myli się w ataku. Kubiak kolejny raz pokazuje wyższość nad rywalami (8:12). W miejsce Boćka pojawia się Dominik Witczak. Gra toczy się dalej. Na drugiej przerwie technicznej lepsi okazują się być jastrzębianie (10:16). Na tablicy wyników chwilę potem pojawia się wynik (11:18). Jastrzębianie lepiej radzą sobie w ataku. Po ataku Łaski, wygrywają pierwszego seta.

Gierczyński rozpoczyna drugą partię. Błąd popełnia Wiśniewski. Witczak popisuje się asem serwisowym (5:5). Masny popełnia błąd. Pierwsza przerwa techniczna w secie drugim dla ZAKSY (8:7). Jastrzębianie wyrównują (9:9). Na tablicy wyników pojawia się wynik (17:19). Drugiego seta wygrywają siatkarze Lorenzo Bernardiego.

Od wyrównanej gry rozpoczyna się trzecia partia. Lewis popełnia błąd w przyjęciu (4:6). Z przesuniętej krótkiej melduje się Pajenk. Druga przerwa techniczna i prowadzenie jastrzębian (6:8). Kubiak zatrzymuje Ruciaka na bloku (6:12). Na boisko wraca Bociek. Kooy blokowany (9:15). Gra toczy się dalej. Bociek serwuje w aut. Ruciak z szóstej stredy (20:24). Kooy zagrywa w aut. Jastrzębski Węgiel wygrywa trzeciego seta i tym samym ekipa prowadzona przez włoskiego szkoleniowca zapewnia sobie brązowe medale na koniec sezonu.

ZAKSA Kędzierzyn Koźle- Jastrzębski Węgiel 0:3 (16:25, 20:25, 20;25)

ZAKSA: Zagumny, Wiśniewski, Kooy, Bociek, Ruciak, Możdżonek, Lewis (libero)

Jastrzębski: Łasko, Gierczyński, Pajenk, Masny, Van De Voorde, Kubiak, Wojtaszek (libero)

MVP: Michał Łasko