Jubileuszowy Memoriał Wagnera startuje już jutro!

To już XX edycja Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. Po raz ósmy w historii, a siódmy raz z rzędu rozgrywany będzie w niezwykle gościnnym Krakowie. TAURON Arena Kraków przez trzy turniejowe dni wypełni się rekordowym kompletem publiczności! W hali oraz Polsacie Sport można będzie oglądać starcia reprezentacji Polski ze Słowenią, Francją i Włochami.

Jubileuszowy memoriał potrwa trzy dni – od piątku do niedzieli. Przez weekend biało-czerwonych obejrzy na żywo w TAURON Arenie Kraków ponad 45 tysięcy kibiców! Bilety na wszystkie dni rozeszły się ekspresowo. Początek tego wyjątkowego wydarzenia poprzedziła konferencja prasowa, w której wzięli udział przedstawiciele organizatorów, władz miasta Krakowa, Polskiego Związku Piłki Siatkowej oraz naszej biało-czerwonej drużyny.

Przypomnijmy, że Polacy już w piątek zagrają ze Słowenią (17.30), a o godz. 20 mecz Włochy – Francja. W sobotę o 14.00 Słowenia podejmie Włochy, a o 17.00 rozpocznie się starcie Polaków z Francuzami. W niedzielę o 14 Francja – Słowenia, a na zakończenie turniej o 17 Polska – Włochy.

Na XX Memoriał Wagnera nie ma już dostępnych biletów, organizatorzy przygotowali jednak wyjątkową strefę kibica wokół TAURON Areny, w której można będzie skorzystać z dodatkowych atrakcji.

Podczas konferencji powiedzieli:

Jerzy Mróz (pomysłodawca Memoriału i wieloletni prezes Fundacji Wagnera): – Kiedy zaczynaliśmy 20 lat temu nie spodziewałem się, że ten turniej aż tak się rozrośnie i zyska dużą popularność nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Dziś możemy mówić o wypełnionej hali każdego dnia XX Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. Tych 20 lat organizacji memoriału minęło jak jeden dzień i życzę sobie i Państwu aby to trwało jak najdłużej.

Cezary Mróz (prezes Fundacji Wagnera): – Zainteresowanie biletami przed tą edycją memoriału było dla nas naprawdę miłym zaskoczeniem. W tym miejscu szczególne podziękowania należą się prezesowi Polskiego Związku Piłki Siatkowej oraz trenerowi reprezentacji Polski za pomoc w zaproszeniu czołowych drużyn i zapewnienie tak mocnego składu turnieju. Nie ma już co prawda biletów, jednak zapraszamy kibiców pod TAURON Arenę Kraków, na sympatyków siatkówki czekają liczne atrakcje siatkarskie i nie tylko.

Sebastian Świderski (prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej): – Cieszymy się bardzo, że nasza reprezentacja może występować przed liczną publicznością w tak pięknym obiekcie w Krakowie, gdzie wielokrotnie świętowaliśmy sukcesy. Memoriał Huberta Jerzego Wagnera to turniej, w którym występować chce każda czołowa reprezentacja. Termin organizacji turnieju nie jest też przypadkowy, regularnie odbywa się przed ważnymi imprezami rangi mistrzowskiej.

Nikola Grbić (selekcjoner reprezentacji Polski): – Jestem szczęśliwy, że tutaj jesteśmy. To duże wyzwanie grać przy pełnej hali, nawet jeżeli to turniej towarzyski. Przyjadą tutaj naprawdę mocne drużyny, pamiętajmy jednak, że zarówno dla nas jak i rywali nie jest to etap przygotowań, kiedy będziemy w pełni formy. Ta gra może nie wyglądać jak chociażby podczas turnieju finałowego Ligi Narodów w Gdańsku. Wciąż jeszcze potrzebujemy czasu, prawdę mówiąc byłby zmartwiony gdybyśmy w tej chwili byli już w optymalnej formie. Niezależnie od wszystkiego kiedy grasz przed 15-tysięczną publicznością nie jest to zwykły mecz i jestem przekonany, że zagramy najlepiej jak to będzie możliwe na tę chwilę.

Krzysztof Kowal (Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie): – Bardzo się cieszę, że już po raz siódmy Memoriał Huberta Jerzego Wagnera rozgrywany będzie w TAURON Arenie Kraków i przez co najmniej dwa kolejne lata również będziemy gościć ten turniej. Cieszę się, że turniej się rozrasta, życzę państwu znakomitych wrażeń, aby ta hala przez 3 dni żyła siatkówką i aby kibice się bawili jak najlepiej. Zawodnikom życzę zdrowia i tego, aby po memoriale i mistrzostwach osiągnęli najważniejszy cel, a wiec wywalczyli kwalifikacje do igrzysk olimpijskich.

Jacek Gryzło (wiceprezes zarządu Areny Kraków S.A.): – Po raz kolejny gościmy tak wyjątkowe wydarzenie jakim jest Memoriał Huberta Jerzego Wagnera. Przez ostatnie lata ten obiekt zrósł się z tą impreza, możemy wiec powiedzieć – Witajcie w domu. Nie możemy się doczekać kiedy hala się wypełni po brzegi, mam nadzieję że TAURON Arena Kraków po raz kolejny okaże się szczęśliwa dla reprezentacji Polski. Naszej drużynie życzymy kolejnych sukcesów, a kibicom – niezapomnianych wrażeń.

Źródło: XX Memoriał Wagnera