Kaczmarek : to dla mnie wyjątkowy moment

Polscy siatkarze wygrali Siatkarską Ligę Narodów 2023, w finale, tak jak w 2012 roku, pokonując mocną reprezentację Stanów Zjednoczonych. Po meczu rozmawialiśmy z zawodnikami. Zobaczcie co powiedział Łukasz Kaczmarek, który w finałowym meczu zastąpił niedysponowanego Bartosza Kurka i zaprezentował się wyśmienicie.

Zrobiliście to, jesteście zwycięzcami VNL 2023. Wzruszenie wielkie?

  • Jesteśmy bardzo szczęśliwi z tego tytułu, z tego co udało nam się osiągnąć tutaj, w Polsce. To dla nas niesamowite uczucie zdobyć takie trofeum, w tak świetnej atmosferze i przy tak cudownych kibicach.

Zagrałeś swój najlepszy mecz, którym był finał VNL?

  • Mam nadzieję, że jeszcze przyjdą inne dobre mecze, jestem zadowolony z tego jak ten turniej przebiegał, z tego jak się zaprezentowaliśmy i z tego, że po raz kolejny zagraliśmy świetną siatkówkę

Otrzymałeś też nagrodę indywidualną dla najlepszego atakującego turnieju. To duży zaszczyt?

  • Ta nagroda indywidualna, to dla mnie wyjątkowy moment. To pierwsze takie moje wyróżnienie indywidualne na tak wielkim turnieju i bardzo z tego powodu się cieszę.

Dużo się mówi o szerokim składzie naszej kadry. W tym turnieju pokazaliście, że każdy wchodzących zawodnik może odmienić losy seta?

  • Wszyscy grali wyśmienicie. Po raz kolejny pokazujemy jakie mamy bogactwo składu, jaki mamy urodzaj na każdej pozycji. W meczu półfinałowym na boisko wszedł Wilfredo Leon i pociągnął grę, w finale wszedł Tomek Fornal i zrobił to samo. Po raz kolejny na boisku pojawił się Norbert Hubert i cały czas trzymał poziom. Myślę, że to jest coś niesamowitego jaką mamy głębię składu i jak z tymi zmianami trafia trener Nikola Grbić.

Z Gdańska: Ludmiła Kamer