Konstantinov: To dopiero początek turnieju

Reprezentacja Kanady wygrała dziś w ERGO ARENIE.

Todor Aleksiev: – Chciałbym pogratulować reprezentacji Kanady. Wykorzystali swoją szansę w tym meczu. My mogliśmy to spotkanie zamknąć w czwartym secie, nie zrobiliśmy tego, a oni to skutecznie wykorzystali.

Frederic Winters:  – Bardzo ciężko pracowaliśmy i długo przygotowywaliśmy się do tego turnieju. Po porażkach w Lidze Światowej teraz wróciliśmy tutaj silniejsi. Wygrana jest wygraną, nieważne z kim się wygrywa. Jestem niezwykle dumny z moich kolegów którzy dali z siebie 100%. Szczególne podziękowania należą się naszym atakującym, którzy przejęli kontrolę w tym meczu – to sprawiło, że nie przestaliśmy walczyć w tym spotkaniu. Teraz dla nas liczą się kolejne punkty i kolejne wygrane w tym turnieju.

Plamen Konstantinov: – Gratulacje dla drużyny z Kanady. Tak jak powiedział Todor, Kanadyjczycy się nie poddali . Kluczem do ich wygranej była końcówka czwartego seta. Wcześniej to my kontrolowaliśmy przebieg tego spotkania, jednak w  czwartej partii straciliśmy kilka punktów. Przy stanie 20:23 nie potrafiliśmy poradzić sobie z przyjęciem zagrywki Kanady przez co straciliśmy cenne punkty.  W piątym secie zabrakło nam koncentracji, nie byliśmy w stanie podnieść się z porażki z czwartego seta.  To dopiero początek turnieju, musimy skupić się na kolejnych meczach w których będziemy mogli wygrać.

Glenn Hoag: – Oczywiste jest to, że cieszymy się z wyniku tego spotkania. To co powiedział trener Plamen, w tym czwartym secie mieliśmy trochę więcej szczęścia niż Bułgarzy, oni nie mogli zamknąć tego seta, a my to skutecznie wykorzystaliśmy .  Mieliśmy dobry początek tego meczu, jednak później straciliśmy kontrolę nad spotkaniem. Powodem tego była bardzo dobra zagrywka po stronie Bułgarii. Mamy niewielkie problemy z Dustinem Schneiderem, który jest kontuzjowany, ale mimo to był w stanie zaprezentować swoje umiejętności. Tak właśnie powinniśmy grać w każdym spotkaniu. Kiedy moi zawodnicy dopełniają się nawzajem zaczynamy grać naszą siatkówkę. Przed nami sporo meczów, zatem trzeba skupić się na zdobywaniu punktów.