LE siatkarzy: Podsumowanie spotkań

W polskiej grupie A identycznym wynikiem, co w meczu Grecja – Polska, zakończyło się spotkanie dwóch pozostałych drużyn.

Z potyczki z Azerbejdżanem zwycięsko wyszła Rumunia. Dwa pierwsze sety układały się pod dyktando siatkarzy z Rumunii i kończyły się zdecydowaną ich przewagą (do 16 i 18). Kryzys dopadł Rumunów po dłuższej przerwie. Zdekoncentrowanie było widoczne w ich grze niemal w każdym elemencie i zaowocowało grą na przewagi, która rozstrzygnęła się na korzyść Azerbejdżanu (27:25). W odsłonie numer cztery zawodnicy z Azerbejdżanu nie byli jednak w stanie podtrzymać dobrej passy. Spotkanie zakończyło się w czterech setach.

Azerbejdżan – Rumunia 1:3 (16:25, 18:25, 27:25, 18:25)

W grupie B Macedonia podejmowała Danię, a Turcja mierzyła się z Austrią.

W obu spotkaniach wygranymi okazali się faworyci meczów. W trzech setach, zakończonych wyraźnymi przewagami punktowymi zakończyła swój mecz Macedonia. Duńczycy nie byli w stanie ukraść swoim rywalom nawet jednego seta.

Z kolei Turcy stracili na rzez Austriaków jedną partię. W premierowej odsłonie dało o sobie znać zdekoncentrowanie. Najwidoczniej potrzebowali oni więcej czasu na wejście w rytm spotkania, gdyż drugą odsłonę siatkarze tureccy wygrali minimalną przewagą (25:23). O wiele lepiej zaprezentowali się już w secie numer 3, a kropkę nad im postawili zwyciężając stanem 25:17 w czwartek i ostatniej partii.

Macedonia – Dania 3:0 (25:15, 25:20, 25:22)

Turcja – Austria 3:1 (22:25, 25:23, 25:19, 25:17)