LE: Polska pokonuje Grecję

Polacy pokonali Greków 3:1. To był dobry mecz podopiecznych Andrzeja Kowala.

Początek spotkania był bardzo wyrównany. Na pierwszą przerwę techniczną Polacy schodzili z trzypunktową przewagą, ale Grecy wciąż dzielnie gonili naszych siatkarzy. Jednak nie udało się im dogonić naszych i set zakończył się wynikiem 25:20. Drugi set rozpoczął się od walki cios za cios (5:5). Wyrównany wynik utrzymywał się do stanu 20:20. Jednak w samej końcówce nasi siatkarze zaczęli popełniać błędy własne, a Grecy mocno atakowali. Set zakończył się stanem 25:21. W trzeciej partii Polacy grali naprawdę dobrze. Na pierwszą przerwę techniczną schodzili przy stanie 8:6. A na drugiej mieli już pięć punktów zapasu. Bezpieczna przewagę dowieźli do końca (25:17). W czwartym, jak się okazało decydującym secie Polacy dobrze serwowali i atakowali. Grecy doprowadzili do remisu (18:18), ale w samej końcówce większa determinacja i siła były po naszej stronie. Set zakończył się wynikiem 25:21, a całe spotkanie 3:1.

Grecja 1: 3 Polska (20:25, 25:21, 17:25; 21:25)

Składy drużyn:
Grecja: Papangelopoulos, Tzourtis (21), Stivachtis (1), Kokkinakis (10), Protopsaltis (9), Takouridis (6), Stefanou (libero) oraz Tzioumakas (3), Dalakouras i Angelopoulos
Polska: Kaczyński (18), Wachnik (11),Kędzierski, Stolc (13), Bieniek (9), Dryja (6), Żurek (libero) oraz Muzaj (8), Filip i Hain