Leon wraca do gry

Zgodnie z przepisami regulującymi rozgrywki FIVB Mistrzostw Świata w Siatkówce Mężczyzn 2022, 22 lipca upłynął termin zgłoszenia przez federacje szerokich składów ich reprezentacji na MŚ 2022. Po decyzji trenera reprezentacji Polski Nikoli Grbicia, PZPS zgłosił następującą listę zawodników:

Atakujący:
Maciej Muzaj
Łukasz Kaczmarek
Bartosz Kurek
Karol Butryn

Rozgrywający:
Grzegorz Łomacz
Marcin Janusz
Jan Firlej

Przyjmujący:
Bartłomiej Lipiński
Wilfredo Leon
Bartosz Bednorz
Aleksander Śliwka
Kamil Semeniuk
Bartosz Kwolek
Tomasz Fornal

Środkowi:
Karol Kłos
Jakub Kochanowski
Mateusz Bieniek
Karol Urbanowicz
Mateusz Poręba

Libero:
Pawel Zatorski
Jakub Popiwczak
Kamil Szymura

Szeroki skład raczej nie może dziwić, bowiem z tą grupą przygotowywał się szkoleniowiec już przed rozgrywkami VNL. Widoczny jest brak Rafała Szymury w gronie przyjmujących. Na uwagę jednak zasługuje fakt, że w składzie pojawił się Wilfredo Leon!

Leon nie uczestniczył jeszcze w tegorocznym zgrupowaniu reprezentacji Polski. Powodem tego był zabieg chirurgiczny, któremu przyjmujący musiał się poddać po sezonie ligowym. Następnie przechodził okres rekonwalescencji, rehabilitacji, po czym indywidualnym tokiem, pod okiem specjalistów wracał do pełnej sprawności i treningów. Cały czas pod znakiem zapytania stał w ogóle fakt pojawienia się jego osoby w kadrze. Jak się okazuje, szkoleniowiec NIkola Grbić dał szansę zawodnikowi, którego stan zdrowia pozwala już uczestniczyć w zgrupowaniu, które odbędzie się po kończących się dzisiaj rozgrywkach Siatkarskiej Ligi Narodów, w której to biało-czerwoni będą walczyli o brązowy medal.

Przypomnijmy, że MŚ 2022 polska reprezentacja rozegra w naszym kraju i przed własną publicznością. Turniej potrwa od 26 sierpnia do 11 września. Walka o medale będzie toczyła się w siatkarskiej mecce siatkówki – katowickim Spodku, w którym to Polacy wywalczyli mistrzostwo świata w 2014 roku.

Fot. FIVB

Zapraszamy do komentarzy :)

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply