LM: Pewne trzy punkty Lotosu Trefla Gdańsk

W swoim kolejnym meczu grupowym w siatkarskiej LM Lotos Trefl Gdańsk pokonał na własnym parkiecie Ach Volley Ljubljane 3:0. Gdańszczanie w pierwszy dwóch setach grali niemal bezbłędnie, pewnie punktując przeciwnika. Emocji doświadczyli kibice w partii trzeciej, gdzie Lotos przegrywał 12:19. Gospodarze potrafili jednak wrócić do gry i zwyciężyć tę odsłonę 25:23 i zakończyć mecz w trzech setach. Siatkarze z Pomorza są już bardzo blisko awansu do fazy play-off LM. Na uwagę zasługuje postawa Murphy’ego Troya, który po raz kolejny kończył większość posyłanych do niego piłek. Kroku dotrzymywał mu tradycyjnie już lider Lotosu, Mateusz Mika. Swój pierwszy punkt w LM zdobył też Kamil Dębski,młody przyjmujący Trefla. W ostatniej partii popisał się serią kąśliwych zagrywek, posyłając na stronę przeciwnika asa serwisowego.

Kolejny mecz w LM podopieczni Andrei Anastasiego zagrają 21 stycznia, kiedy to w “Ergo Arenie” podejmą włoską Modenę.

Lotos Trefl Gdańsk – Ach Volley Ljubljana 3:0        (25:19, 25:17, 25:23)

Lotos Trefl: Grzyb (4), Falaschi (2), Schwarz (4), Gawryszewski (9), Troy (18), Mika (14), Gacek (libero) oraz Stępień, Schulz (4), Dębski (1)
ACH Volley: Flajs (6), Jereb, Kozamernik (4), Walker (10), Purić (3), Mochalski (20), Plesko (libero) oraz Satler, Terpin