LŚ: Brazylia wygrywa pierwszy mecz

Reprezentacja Brazylii wygrywa swój pierwszy mecz w tegorocznej edycji Ligi Światowej. Canarinhos pokonują Polaków wygrywając mecz 3:0.

Oceniając spotkanie mimo przegranej Polacy pokazali się na boisku z dobrej strony.  Na pewno żałować można pierwszego seta w którym to Biało- Czerwoni prowadzili nawet sześcioma punktami jednak pojawienie się na boisku Fontelesa sprawiło że drużyna gospodarzy dostała dosłownie nowego powera odrabiając straty i wygrywając seta. Drugia partia mimo początku bez polotu zdecydowanie podniosła ciśnienie oglądającym kibicom w końcówce rozgrywanej na przewagi  która ostatecznie również była zwycięska przez Canarihnos. Trzecia partia to było postawienie kropki nad i przez drużynę Rezende i wygranie meczu 3:0.

Pierwszy punkt Sidao 1:0. Bociek skutecznie z ataku. Wrona Buszek blokują Lucarelli 1:3 dla Polaków. As serwisowy Karola Kłosa. Wrona dobrze ze środka. Rezende bierze pierwszą przerwę techniczną. Polska dobrze rozpoczyna po pierwszej przerwie technicznej Polska cały czas utrzymywała kilkupunktową przewagę. Przy stanie 6:13 Polacy skutecznie blokują Vossotto.   kontry Bociek skutecznie obija blok przeciwnika 7:14.  Przy stanie 11:18 Fonteles serwuje asa 12:18. Antiga prosi o czas dla polskich ekipy. Przy zagrywce Fontelesa Kanarki odrabiają straty, przewaga Polaków zmniejszyła się do trzech punktów.  Blokowany Mika 17:19. Krótka Kłosa 19:21 Polacy mają problemy w przyjęciu brak możliwości wyprowadzenia skutecznej akcji. Brazylijczycy doprowadzają do remisu 21:21.  Zmiany w polskiej drużynie Konarski za Drzyzgę na boisku. Show Fontelesa trwa i końcówka należy do Canarinos która wygrywa seta 25:23.

Drugi set meczu rozpoczyna się od dwupunktowego prowadzenia Polaków. Błąd w rozegraniu Bruno 1:3. Ze środka punkt zdobywa Lucas. 2:3. Początek tego seta jest bez jakiegoś konkretnego tempa. Na pierwszej przerwie technicznej prowadzi reprezentacja Polski. Emocje jakby opadły zawodnicy grają spokojniej, obie drużyny popełniają więcej błędów w polu serwisowym. Poprawiło się przyjęcie polskich zawodników kolejna akcja ze środka Kłos atak punkt.  8:10.  świetna wymiana piłki którą ostatecznie wygrywają Polacy dzięki skutecznemu atakowi Miki. 13:15  Po przerwie technicznej na którą zwycięsko schodzili Canarihos walka trwa punkt za punkt 17:17.  Końcówka partii to walka na przewagi która ostatecznie zakończył się 29:27 dla gospodarzy.

Trzecia partia podobnie jak dwie poprzednie rozpoczyna się od walki punkt za punkt. Przez większość tego seta zawodnicy obu drużyn prowadzą wyrównaną walkę na siatce. Na drugiej przerwie technicznej Brazylia prowadzi 16:15  Po przerwie Brazylijczycy jakby rozbudzeni obejmują dwupunktowe prowadzenie 20:18. Przewagę tę stopniowo powiększają jednak Polacy do końca grają.  Brazylijczycy wygrywają set 25:19 i mecz 3:0 z Polakami.

Brazylia – Polska 3:0 (25:23, 29:27, 25:19)

Brazylia: Rezende, Saatkamp, Murilo, Vissotto, Santos, Lucarelli, Pedreira (libero) oraz Lopes, Oliveira, Fonteles.

Polska: Drzyzga, Wrona, Buszek, Bociek, Kłos, Mika, Ignaczak (libero) oraz Ruciak, Konarski, Woicki.