LŚ: Iran triumfuje, Polacy bezradni

Iran wygrywając drugie spotkanie z polską reprezentacją zapewnił sobie historyczny awans do Final Six Ligi Światowej. Polacy bezradni, ale nadal z szansą na awans do finału.

I tak oto czas na rewanżowe spotkanie w Teheranie pomiędzy zespołami Polski i Iranu. Pierwszy set dobrze rozpoczęli gospodarze, którzy podobnie jak dwa dni temu silnie dopingowani byli przez irańskich kibiców. Zdecydowanie widoczne są problemy w przyjęciu – polscy zawodnicy nie radzili sobie z zagrywką przeciwnika czego dowodem była pierwsza przerwa techniczna i  stan 8:3. Reprezentacja Polski była tłem dla swobodnie grających Irańczyków i mimo starań nie udało się odmienić losów tego seta. Iran wygrywa 25:22.

Druga partia spotkania w Teheranie rozpoczęła się dobrze dla Polaków którzy zdobyli kilku punktową przewagę. Przed pierwszą przerwą techniczną podczas bloku kontuzji stawu skokowego  doznał atakujący reprezentacji Iranu Mahmoudi. Niestety w połowie seta gdzieś “ulotniła się” koncentracja polskich zawodników  zaczęli oni popełniać błędy w ataku, w polu serwisowym, natomiast mimo braku na boisku podstawowego zawodnika irańska drużyna zaczęła odrabiać straty. Przewaga szybko stopniała i w pewnym momencie zespół stanął co wykorzystali Irańczycy zdobywając kilka punktów w jednym ustawieniu. Mimo pojawienia się na boisku Łukasza  Żygadły nie udało się zmienić losów tego seta który gospodarze pewnie wygrali.

Po dłuższej przerwie czas na trzeciego seta – pierwszy punkt po skutecznym ataku zdobyli gospodarze, szybko osiągając dwu punktową przewagę. Po przerwie technicznej mimo wszystko pojedyncze skuteczne akcje Polaków nie wpływają na wynik, drużyna gospodarzy gra “swoje” cały  czas utrzymując przewagę.  Gra pod dyktando Irańczyków którzy na boisku grają swobodnie robiąc swoje. Nawet odrzuceni od siatki irańscy siatkarze skutecznie kończą akcje i zdobywają kolejne punkty. Sytuacja zmienia się diametralnie skuteczny blok, atak Polacy doprowadzą do remisu 15:15 jednak to irańscy siatkarze schodzę z punktem przewagi na drugą przerwę a ciśnienie pod siatką coraz wyższe sędzia pokazuje żółte kartki. Polacy nie wytrzymują ciśnienia tracąc punkty w prosty akcjach i mimo przebłysków to Iran kontroluje wynik spotkania wygrywając 25:22 i tym samym 3:0

Czas na mecze w Polsce – 3-4 lipca w Ergo Arenie.

Iran – Polska 3:0 (25:22, 25:20, 25:22)

Polska: Piotr Nowakowski, Michał Winiarsi, Dawod Konarski, Andrzej Wrona, Fabian Drzyzga, Rafał Buszek, Paweł Zatorski (libero) oraz Grzegorz Bociek, Łukasz Zygadło, Mateusz Mika

Iran: Mahmoudi, Marouflakrani, Ghaemi, Mousavi Eraghi, Gholami, Mirzajanpour, Zarif Ahangaran (libero) oraz Mahdavi, Tashakori, Ghafour, Mahdavi