LŚ: Kanada pokonana

W ostatnim meczu w Warnie biało-czerwoni pokonali reprezentację Kanady 3:1. Polacy dobrze rozpoczęli spotkanie, jednak rywale w końcówce nieco zniwelowali straty. Dobra gra ekipy Antigi przełożyła się na drugiego seta. Polacy przez większość czasu gonili wynik, co udało się w decydującym momencie (18:22, 21:22). Końcówka była zacięta, a Kanada nie wykorzystała dwóch piłek setowych. Ostatecznie nasi rodacy przełamali wynik, zwyciężając prowadzili 2:0 w meczu. Trzeci set należał do rywali. W czwartej partii biało-czerwoni od początku narzucili swoją grę i wygrali pewnie seta i mecz.

Niestety gra Polaków póki co nie jest sportowo na dobrym poziomie, gramy zrywami, popełniając za dużo własnych błędów. Zwyciestwo nad Kanadą pozostawia nam nadal otwartą drogę do Final Six. Kolejny, ostatni turniej interkontynentalny Ligi Światowej odbędzie się w Polsce.

Polska – Kanada 3:1 (25:21, 27:25, 20:25, 25:19)

Polska: Konarski (15), Lemański (12), Bieniek (12), Szalpuk (8), Kurek (5), Drzyzga (5), Zatorski (libero) oraz Kubiak (10), Muzaj (2), Śliwka (2)Kaczmarek, Wojtaszek (libero), Łomacz
Kanada: Barnes (15), Vernon-Evans (8), Vigrass (8), Vandoorn (5), Sanders (1), Maar (1), Bann (libero) oraz Derocco (13), Hoag (10), Walsh (1), Marshall (libero), Van Berkel