LŚ: Słabi Polacy przegrali w Spodku

Spodek się bawił…

W pierwszym meczu Ligi Światowej w katowickimSpodku, Amerykanie pokonali bez straty seta Iran (25:17, 25:22, 30:28), zachowując nadal szansę na awans do turnieju finałowego.

W drugim meczu reprezentacja Polski podejmowała Rosjan. Spotkanie rozpoczęło się od wyrównanej gry. Dobry blok oraz zagrywka dała biało-czerwonym prowadzenie 14:11. Po drugiej przerwie technicznej, niemoc w ataku złapał Kurek, który został zmieniony przez Buszka – 16:16, 16:19. Przewaga Rosjan okazała się niemożliwa do odrobienia. Seta zakończył as serwisowy.

Drugi set od początku do końca podyktowali Rosjanie. Niestety Polacy zupełnie nie mieli argumentów na prowadzenie równej gry.

Trzeci set był podobny do poprzedniego. Rosjanie zagrali swoją siatkówkę, która okazała się za dobra na obecną dyspozycję Polaków. Sborna pewnie wygrała 3:0.

Polska – Rosja  0:3 (22:25, 17:25, 21:25)

Polska: Konarski, Kurek, Lemański, Drzyzga, Kubiak, Bieniek, Zatorski (l) oraz Buszek, Muzaj, Śliwka, Łomacz

Rosja: Vlasov, Kolalev, Vilkov, Zhigalov, Kliuka, Kurkaev, Martynyuk (l) oraz Antipkin