LŚ: Kolejne rozstrzygnięcia

GR. C

Belgowie w Liege pokonali zespół Australii 3:1. Pierwszy ste wygrali siatkarze Australii, w trzech kolejnych dominowali już Belgowie. Najwięcej punktów w ekipie australijczyków zdobył White.

Belgia – Australia 3:1 (23:25, 26:24, 25:23, 25:16)

Składy zespołów:
Belgia: Tuerlinckx (6), Depestele (2), Klinkenberg (17), Verhees(3), Van de Voorde (9), Verhanneman (4), Dejonckheere (libero) oraz Van den Dries (13) i Deroo (14)

Australia: Sanderson (12), Passier (7), Edgar (14), Peacock (2), White (14), Mote (11), Perry (libero) oraz Zingel, Sukochev (1) i Williams (5)

GR. D

W swoim inauguracyjnym meczu w Lidze Światowej zwycięstwo na koncie zanotowała reprezentacja Francji. Trójkolorowi wygrali po pięciosetowej walce. Od początku spotkania w szeregach Argentyny pojawił się Conte i Uriarte- zawodnicy dobrze znani w Polsce. Pierwszy set padł łupem argentyńczyków. W drugim secie ekipa z Ameryki Południowej miała problemy z odbiorem zagrywki. Francuzi natomiast grali jak z nut w bloku. Partia numer dwa zakończyła się błędem własnym Argenyńczyka. Trzeciego seta po atakach Conte i Pereyry wygrali gospodarze. W następnym triumfowała ekipa z Francjil. W tie breaku ekipa Trójkolorowych wygrała 15:12.

Argentyna – Francja 2:3 (25:20, 20:25, 25:21, 22:25, 12:15)

Argentyna: Filardi (12), Porporatto (12), Uriarte (3), Conte (16), Pereyra (17), Gauna (11), Closter (libero) oraz Quiroga (5), Gonzalez (2), Crer (1) i de Cecco (2)

Francja: Toniutti, Tillie (6), Le Goff (5), Tuia (6), Lafitte (11), Sidibe (5), Grebennikov (libero) oraz Augenier (2), Rouzier (21), Marechal (14) i Takaniko

Drugie spotkanie obu ekip odbędzie w Mendozie o 22 czasu lokalnego.