LŚ: Kto pojawi się w Krakowie? Już wiadomo!

Final Six tegorocznej Ligi Światowej zbliża się wielkimi krokami.  Polacy jako organizatorzy mają zapewniony udział w turnieju finałowym, który rozgrywany będzie w Krakowie w dniach 13-17 lipca. Kogo oprócz Polaków zobaczymy w finałowych rozgrywkach?

W większości przypadków o awansie do turnieju finałowego Ligi Światowej 2016  zadecydowały sobotnie spotkania pierwszego lipcowego weekendu.  Dużo wcześniej jednak bilety na samolot rezerwować mogli Brazylijczycy, którzy wygrywając mecz z Polakami w trzech setach zapewnili sobie udział w finale. Również podopieczni Nikoli Grbicia mimo niespodzianek na boisku w ostatnich spotkaniach z Argentyną czy Iranem, także mogli być pewni awansu.

Ubiegłoroczni triumfatorzy Ligi Światowej, Francuzi o swój awans walczyli jeszcze w sobotnim meczu z Polską. Wygrana 3:1 sprawiła, że i oni mogą już pakować się i przylatywać do Polski. Natomiast o tym czy podopieczni Gianlorenzo Blenginiego pojawią się nad Wisłą zadecydować miał sobotni mecz. Nie byle jaki bowiem aby uzyskać przepustkę do Final Six Włosi musieli pokonać swoich rywali nie tracąc seta. Triumfując w meczu z Iranem 3:0 wykonali zadanie i tym samym polscy kibice będą mogli oglądać włoską reprezentację na krakowskim parkiecie.

Największą niewiadomą był rywalizacja o awans pomiędzy USA a reprezentacją Rosji. Siatkarze Sbornej po dobrym meczu z Bułgarami w którym pokonali rywali w trzech setach oprócz tego wyniku liczyć musieli na potknięcie swoich przeciwników. Amerykanie nie pozostawili jednak złudzeń rywalom. Wygrywając mecz z Australią w trzech setach i dzięki lepszemu bilansowi punktów mogą szykować się do podróży do Polski.

Ostatnim z uczestników jest reprezentacja Polski. Jako gospodarze turnieju finałowego Polacy udział w tegorocznej edycji rozgrywek mogli potraktować bez większego ciśnienia. Trener Stephane Antiga pozwolił odpocząć kluczowym graczom pozwalając jednocześnie pokazać się innym zawodnikom jak Maciej Muzaj Damian Wojtaszek czy Paweł Woicki.

Final Six rozgrywany w Tauron Arena Kraków zapowiada się zatem bardzo ciekawie. Czy Francuzom uda się obronić ubiegłoroczny tytuł? Czy może Brazylijczycy ponownie pokażą swoją dobrą grę i po chwilowej niemocy ponownie triumfują. Czy może Polacy pod wodzą Stephana Antigi pokażą się z jak najlepszej strony?