LŚ: Wygrana Polski na koniec fazy grupowej

Polacy wygrywają z Belgią w niedzielnym spotkaniu. I mimo że był to ostatni mecz fazy grupowej obie drużyny podeszły do tego pojedynku bardzo poważnie czego dowodem jest pięciosetowy bój.

Początek spotkania dobrze rozpoczęli rywale Polaków którzy z każdą kolejną akcją powiększali przewagę punktową. Złe przyjęcie w naszym zespole było przyczyną braku wyprowadzenia akcji. Belgowie bez problemu wygrali tę partię dodatkowo otrzymując od polskich zawodników osiem punktów z błędów własnych.

Druga partia to już zupełnie inny obraz polskich siatkarzy. Lepsze przyjęcie i kończące ataki wpłynęły na zmianę losów tego seta w którym w przeciwieństwie do poprzedniego zwycięsko wyszli podopieczni Antigi.

Trzeci i czwarty set to naprzemiennie wygrane obu drużyn. Dopiero w tie breaku Polacy od początku wywalczyli punktową przewagę dzięki czemu mogli kontrolować sytuację na boisku.  I mimo ponownych problemów z kontynuacją dobrych akcji ostatecznie to Polska wygrała mecz 3:2.

Polska – Belgia 3:2 (19:25, 25:23, 25:22, 20:25, 15:13)

Polska: Łomacz, Konarski, Kłos, Nowakowski, Buszek, Kubiak, Zatorski (l) oraz Woicki, Kurek;

Belgia: Verhees, Van De Voorde, Van Walle, Valkiens, Rousseaux, Ribbens (l) oraz Cox, D’hulst, Klinkenberg