LŚ: Porażka i kontuzja na początek turnieju w Warnie

Polacy drugi weekend Ligi Światowej spędzają w Bułgarii, gdzie pierwszym rywalem byli właśnie gospodarze.
Podopieczni trenera de Giorgiego nue zaprezentowali dobrej siatkówki, zagrali poniżej oczekiwań, a do tego popełnili bardzo dużą ilość błędów. Po przegranym secie otwarcia, niby gra z seta na set się poprawiła, ale nadal nie był to poziom sportowo rewelacyjny. Niestety przy prowadzeniu 2:1, biało-czerwoni nie potrafili wykorzystać szansy na zwycięstwo za trzy oczka. Tie-break byl wyrównany. Mieliśmy dwupunktowe prowadzenie, jednak w końcówce Bułgarzy wyrownali stan, a po chwili zwyciężyli grę na przewagi.

Poza porażka, polski team spotkała jeszcze jedna przykra sytuacja. W trzeciej partii kontuzji stawu skokowego doznał przyjmujący Michał Kubiak.
Jan Sokal – lekarz reprezentacji Polski poinformował o stanie zdrowia Michała Kubiaka. – Badanie USG stwierdziło uszkodzenie więzadła rozdwojonego w prawej stopie. Głównie w części piętowo – łódkowej. Więzadła stawu skokowego nie są uszkodzone. Rozpoczęliśmy rehabilitację, nie jest konieczne unieruchomienie kończyny. Michał porusza się o własnych siłach.
Póki co nie wiadomo ile potrwa absencja Kubiaka.

Bułgaria – Polska 3:2 (25:16, 20:25, 19:25, 25:23, 16:14)

Bułgaria: Sokołow (21), Penczew N. (15), Nikołow (12), Josifow (8), Skrimow (6), Bratoew (2), Salparow (libero) oraz Penczew R. (4), Saganow (1), Gocew
Polska: Kurek (14), Konarski (12), Kubiak (11), Bieniek (7), Lemański, Drzyzga, Zatorski (libero) oraz Kłos (7), Muzaj (3), Śliwka (3), Łomacz (1), Kaczmarek