LŚ: Porażka z Iranem na zakończenie turnieju w Pesaro

Polacy porażką kończą pierwszy weekend Ligi Światowej. Po zwycięstwie nad Brazylią oraz Włochami, podopieczni trenera de Giorgiego dość nieoczekiwanie ulegli Iranowi 1:3.

Pierwszy set biało-czerwoni rozegrali dobrze. Narzucając własną grę szybko odskoczyli z wynikiem i pewnie triumfowali. Od drugiego seta rywale pokazali kawał dobrej siatkówki i przejęli inicjatywę. Mimo kłopotów z kontuzjami, nieobecności kilku graczy, drużyna Kolakovicia pokazała charakter i grała widowiskowe akcje. Ostatecznie końcówki setów należały do Iranu, który dopisał trzy oczka na swoje konto.

Polska – Iran 1:3 (25:18, 23:25, 23:25, 22:25)

Polska: Konarski (20), Kłos (5), Drzyzga (2), Kubiak (15), Buszek (16), Bieniek (10), Zatorski (libero) oraz Muzaj, Kurek (1), Lemański (3), Łomacz (1), Kochanowski (2)
Iran: Salafzoon (2), Ebadipour (16), Faezi (4), Ghafour (19), Mirzajanpour (4), Gholami (3), Marandi (libero) oraz Nazari, Manavinezhad (17), Ghara (2)