LŚ: Ważne zwycięstwo Francji z Polakami

Trójkolorowi zaczeli spotkanie w ataku oraz bloku – 4:8. Na drugiej przereie technicznej przegrywaliśmy 12:16. W końcowej fazie seta kilka kontrataków oraz as serwisowy w wykonaniu Kurka wyrównał wynik – 21:21. Końcówka była zacięta, a ostatnie słowo w partii otwarcia należało do Francuzów, którzy skutecznie zaatakowali po bloku – 28:30.

Drugi set niestety zaczęliśmy źle- spora ilość błędów własnych szybko się zemściła – 2:6. Trener Antiga zmienił blokowanego kilkukrotnie Buszka na Szalpuka. Dobra gra Kurka, dwa ataki Szalpuka oraz Bednorza zmusiły trenera rywali do wzięcia czasu – 11:12. Ponwnie biało-czerwonym przytrafiły się błędy własne – 13:16. Francuzi dowieźli przewagę do konca partii, przez co prowadzili już 2:0.

Agresywna zagrywka Bieńka otworzyła wynik kolejnego seta – 3:0. Francja szybko odrobiła straty i po punktowej kontrze prowadziła na przerwie technicznej – 7:8. Po wznowieniu gry trwała wymiana punkt za punkt – 17:18. Błąd przyjęcia biało-czerwonych zmusił trenera Antigę do rozmowy z zawodnikami. Mecz powoli zmierzał do końca… W drużynie Trójkolorowych najlepiej spisywał się w ataku Rossard, który ze swoją drużyną cieszył się z cennych trzech punktów, które Francja dopisała do tabeli Ligi Światowej.

POLSKA – FRANCJA  0:3  (28:30, 20:25, 29:31)

Polska: Nowakowski, Kurek, Kłos, Łomacz, Bednorz, Buszek, Zatorski (l) oraz Konarski, Szalpuk, Bieniek

Francja: Le Roux, Le Goof, Marechal, Rossard, Tillie, Ngapeth, Grebennikov (l) oraz Pujol, Lyneel