MHJW: Ambicją i walką pokonali Rosjan

Trener De Giorgi na mecz ze Sborną wystawił drugą szóstkę. Rywale wyszli najmocniejszym składem. Polacy źle weszli w mecz, jednak udało im się zniwelować straty – 5:8, 7:8. Niestety problemy z przyjęciem miał Szalpuk, nie grała także obrona i zabrakło agresywnej zagrywki. Rosja odskoczyła z wynikiem i wygrała gładko seta.

Początek drugiej partii był zacięty, a pierwsza przerwa techniczna odbyła się przy stanie 7:8. Rosjanie mieli przewagę na siatce, przez co na drugiej przerwie technicznej prowadzili kilkoma punktami – 13:16. Biało-czerwoni nie zdołali postawić się rywalom i końcówkę partii przegrali.

Trzecią partię biało-czerwoni rozpoczęli dobrze w polu serwisowym i na siatce, co dało im przewagę – 4:0. Później jednak Rosjanie wrzucili drugi bieg, szybko odrabiając straty – 9:9. Druga przerwa techniczna odbyła się przy stanie 15:16. Nasi rodacy dobrze zagrali w bloku, skutecznie na skrzydłach i w konsekwencji partia należała do nas.

Polska poszła za ciosem, rozpoczynając kolejną odsłonę meczu od zaciętej walki – 8:6. Dobra zagrywka i czujność blokujących pozwoliły na powiększenie przewagi  nad Rosją – 16:11. Biało-czerwoni trzymali rywali na dystans do samego końca. Atak Kaczmarka zakończył seta, doprowadzając tym samym do tie-breaka.

Drużyna De Giorgiego grała bez skrupułów z Rosjanami, punktując w każdyw elemencie. Zmiana stron boiska nastąpiła przy wyniku 8:5. Publiczność bawiła się świetnie, dodatkowo mobilizując Polaków, którzy utrzymywali prowadzenie na poziomie kilku punktów. Reprezentacyjna “młodzież” pokonała pierwszy skład Sbornej 3:2.

Polacy wygrywając mecz z Rosją, zwyciężyli cały turniej jakim był 15 Memoriał Huberta Jerzego Wagnera.

Polska – Rosja 3:2 (16:25, 19:25, 25:20, 25:22, 15:12)