MHJW: Bułgarzy wygrywają z Polakami

Spotkanie rozpoczyna się od prowadzenia biało-czerwonych (3:1). Bułgarzy popełniają błąd. O czas prosi trener Plamen Konstantinov (6:2). Sokolov po skosie. Wlazły zablokowany (6:5). As serwisowy Wlazłego, przerwa techniczna (8:6).  Winiarski po skosie (9:7). Sokolov swoim atakiem doprowadza do remisu (9:9). O czas prosi trener Antiga (9:11). Yosifov zablokowany. Gra toczy się dalej. Na pierwszej przerwie technicznej lepsi okazują się być Polacy zdobywają trzynasty punkt. Kolejny skuteczny atak bułgarskiego atakującego Tsvetana Sokolova (13:16). Po skosie uderza Wlazły. Polacy odrabiają straty i wychodzą na prowadzenie (19:17). Czas dla Bułgarów. Kiwka Winiarskiego (21:17).  As serwisowy Skrimova. Blok Polaków na Bułgarach (23:19). Sokolov atakuje w sam narożnik boiska (23:20). Kłos ze środka (24:20). Kubiak wybija piłkę po rękach rywali (25:20).

Set numer dwa rozpoczął się od wyrównanej gry po obu stronach siatki. Chwilę potem na tablicy pojawia się wynik (3:6) dla Bułgarów.  Czas dla trenera biało-czerwonych. Przerwa techniczna i prowadzenie Bułgarów (4:8). Winiarski atakuje w końcową linię boiska. Bułgarzy wychodzą na dwupunktowe prowadzenie (9:11).  Polacy wyrównują (12:12). Bułgarzy skutecznie atakują. Winiarski obija blok rywali. Na drugiej przerwie technicznej prowadzą podopieczni trenera Plamena Konstantinova. As serwisowy Mariusza Wlazłego (15:16). Czas dla gości.  Kłos przez środek (17:18).  Konarski myli się na zagrywce. Sokolov wybiła piłkę po bloku. Polacy odrabiają straty (22:23). Wlazły psuje serwis. Yosifov kończy drugą partię.

Polacy od wysokiego “c” zaczynają trzeciego seta (3:0). Mimo kontuzji Mariusza Wlazłego gra toczy się dalej. Na tablicy wyników pojawia się wynik (5:6). Przerwa techniczna, prowadzenie Bułgarów (7:8). Sokolov psuje zagrywkę (8:8). Winiarski z drugiej linii (10:10). Polacy odskakują Bułgarom (14:11) i w tym momencie o czas prosi Plamen Konstantinov. Druga przerwa techniczna, prowadzenie biało-czerwonych (16:12). Długą akcję wygrywają Polacy (18:14). Bułgarzy gonią gospodarzy (19:17). Czas dla Polaków. Potrójny blok Bułgarów (19:19). Nowakowski ze środka (21:20). Konarski po prostej (23:23).  Nerwową końcówkę wygrywają Bułgarzy.

Czwartą partię lepiej rozpoczynają przyjezdni (2:5). Polacy nie radzą sobie z wyprowadzaniem ataków. Pierwsza przerwa techniczna, Bułgarzy na prowadzeniu (4:8). Mika atakuje (5:8). Nowakowski psuje zagrywkę (7:11). Czas dla trenera Antigii. Penchev zagrywa w aut. Na drugiej przerwie technicznej prowadzą Bułgarzy (13:16). Polacy odrabiają straty (17:17). Goście nie radzą sobie z zagrywką rywali. Czas dla gospodarzy (18:20). Aleksiev skutecznie. Mika obija blok rywali. Nerwową końcówkę wygrywają biało-czerwoni.

Tie break rozpoczyna się od prowadzenia biało-czerwonych (4:2). Przy zmianie stron biało-czerwoni nadal prowadzą (8:5). Bułgarzy próbują gonić gospodarzy dzisiejszego spotkania.  Czas dla trenera Konstantinova. Winiarski zablokowany (12:12). Kubiak psuje zagrywkę. Bułgarzy wygrywają do 13.

Polska- Bułgaria 2:3 (25:20, 23:25, 27:29, 26:24, 13:15).

Polska: Nowakowski, Winiarski, Kłos, Wlazły, Drzyzga, Kubiak, Zatorski (l) oraz Zagumny, Konarski, Buszek, Mika, Możdżonek

Bułgaria: Zhekov, Gradinarov, Yofifov, Todorov, Aleksiev, Sokolov, Salparov (l) oraz Skrimov, Penchev,Bratoyev V.,