MHJW: Dominacja Polaków

Biało-czerwoni w drugim dniu Memoriału Huberta Jerzego Wagnera zagrali z Azerbejdżanem, dla którego był to pierwszy udział w międzynarodowym turnieju.

Polacy zgodnie z założeniami od początku spotkania pokazali swoją grę na siatce, co po skutecznych blokach dało stan 6:1. Azerowie coraz lepiej radzili sobie z atakami o polski blok, jednak nie mieli szans na odrobienie sporych strat – 19:11. Szczęśliwy as Bieńka po siatce, Huber środkiem dał piłkę setową, a partia zakończona została przez błąd Hasanliego – 25:15.

Azerowie drugą partię rozpoczęli od prowadzenia, ponieważ Huber zaatakował w aut, ale po chwili ten sam siatkarz zaserwował asa, odwracając wynik – 2:3, 4:3. Kaczmarek pokazał rywalom co znaczy mocny serwis – 10:4. Biało-czerwoni grali na luzie, co skutkowało też błędami własnymi, jednak dominacja nad przeciwnikiem była zdecydowana – 20:10. Polacy pewnie prowadzili 2:0 w meczu.

Trzecia partia od początku również była zdominowana przez Polaków, którzy mieli przewagę w każdym elemencie, dobrze się przy tym bawiąc – 8:4. Azerbejdżan potrafił rozegrać kilka efektownych ataków blok-aut, ale to wszystko było za mało na poziom gry jaki prezentowali biało-czerwoni. W końcówce Bieniek dołożył jeszcze asa, a po kontrze Semeniuka była piłka meczowa w górze. Spotkanie zakończył Bieniek asem serwisowym.

POLSKA – AZERBEJDŻAN 3:0 (25:15, 25:12, 25:10)

Polska: Kaczmarek, Łomacz, Semeniuk, Bieniek, Fornal, Huber, Zatorski (L)
Azerbejdżan: Aghazada, Hasanli, Alishanov, Suleymanov, Aghabayov, Bayramov, Allahverdiyev (L)

Fot. Fundacja Huberta Jerzego Wagnera

Zapraszamy do komentarzy :)

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply