MHJW: Francja niepokonana

Zarówno Francja, jak i Rosja w pierwszym dniu Memoriału Huberta Jerzego Wagnera odniosły zwycięstwa w swoich meczach. Drugiego dnia zmierzyły się ze sobą…

Pierwszy set był wyrównany tylko do pierwszej przerwy technicznej. Później Rosja odskoczyła z wynikiem i wygrała partię.

Drugi set przebiegał dokładnie odwrotnie. Francuzi przejęli inicjatywę i pewnie punktowali rywali, wygrywając seta zdecydowanie.

Trzeci set był bardziej wyrównany i żadna z drużyn nie była w stanie skutecznie kontrolować gry. Dopiero w samej końcówce przewagę zdobyli Rosjanie, obejmując prowadzenie w meczu 2:1.

Kolejna odsłona była zdecydowanie na korzyść Francji, co oznaczało, że w Tauron Arena Kraków rozgrywany był tie-break.

Francuzi będąc na fali podyktowali swoją grę, kontrolując wynik. Mecz zwyciężyli Trójkolorowi, pozostając tym samym bez porażki w 15 Memoriale Huberta Jerzego Wagnera.

Francja – Rosja 3:2 (21:25, 25:18, 21:25, 25:18, 15:10)