MHJW: Japonia szybko odprawiła Iran

Trzeci i jednocześnie ostatni dzień XIII Memoriału Wagnera otwierało spotkanie Japonii z Iranem.

Spotkanie rozpoczęło się od prowadzenia ekipy Kraju Kwitnącej Wiśni, która wiodła prym na obydwu przerwach technicznych – 8:4, 16:13. Błędy komunikacji Japończyków oraz as serwisowy Ghaemiego doprowadziły do remisu  17:17. Końcówka, to wyrównana walka. Pierwszą piłkę setową mieli Japończycy za sprawą szczęśliwego asa Takahashi. Jednak Persowie się nie poddawali – 24:24. Długą grę na przewagi zakończył ostatecznie autowy atak Irańczyka – 33:31.

Japonia drugą partię od początku do końca rozgrywała według własnego scenariusza, nie pozwalając rywalom na wyrównanie wyniku – 8:4, 16:10. Mimo, że w końcówce Iran odrobił kilka oczek, pewnie i szybko seta zakończył kontratakiem Ishikawa. Japonia prowadziła już 2:0 w meczu.

Bliźniaczo podobna była kolejna odsłona meczu. Japonia od początku objęła prowadzenie, które kontrolowała do końca partii – 8:6, 16:13. Dobra gra obronna, skuteczne ataki oraz błędy rywali szybko przełożyły się na wynik – 25:20.

JAPONIA – IRAN  3:0  (33:31, 25:21, 25:20)

Japonia: Shimizu, Suzuki, Ishikawa, Fukatsu, Yanagida, Dekita, Nagano (L) oraz Yoneyama, Takahashi

Iran: Ebadipour, Ghaemi, Mousavi, Gholami, Ghafour, Mahdavi, Alizadeh (L) oraz Senobar