MHJW: Kanada nie postawiła się Rosji

15 Memoriał Huberta Jerzego Wagnera rozpoczął się od meczu reprezentacji Kanady z Rosją.

Partia otwarcia była od początku zacięta. Na pierwszej przerwie technicznej prowadzenie miała ekipa Antigi, zaś na drugiej rywale z Rosji – 8:6, 14:16. Rosja w dalszej części seta nie oddała już prowadzenia, wygrywając nieznacznie w końcówce – 23:25.

Drugi set od początku był podyktowany przez Rosjan, którzy utrzymywali prowadzenie do samej końcówki – 5:8, 12:16. Po błędzie Rosji oraz wygranej kontrze Kanady był remis po 24. Ostatecznie góra była Sborna, punktując blokiem.

Trzecieg seta od przewagi rozpoczęli również Rosjanie, tym razem jednak Kanadyjczycy odrobili straty, obejmując inicjatywę – 6:8, 13:13, 16:15. W końcowej fazie podopieczni trenera Antigi mieli zaliczkę trzech oczek – 20:17. Set zakończył się punktową zagrywką, co oznaczało, że Kanada zwyciężyła, przedłużając spotkanie.

Kolejny set był od początku do końca podyktowany przez Rosjan, którzy uzyskując prowadzenie, utrzymywali je po swojej stronie, wykorzystując do tego także błędy własne rywali – 6:13. Kanadyjczycy w tej odsłonie meczu nie zdołali nawiązać walki z rywalami, czego najlepszym odzwierciedleniem był wynik.

Kanada – Rosja 1:3 (23:25, 27:29, 25:22, 17:25)

Kanada: Sanders, DeRocco, Vernon, Vandoorn, Barnes, Vigrass, Duquette (l) oraz Marshall, Hoag, Gunter, Walsh,

Rosja: Volvich, Grankin, Volkov, Markin, Mikhaylov, Kurkaev, Martynyuk (l) oraz Zhigalov, Golubev,