MHJW: Polska pokonuje Chiny

To był dobry mecz polskich siatkarzy. Set otwarcia był bardzo wyrównany. Polacy na pierwszą przerwę techniczną schodzili przy wyniku 8:6. W końcówce Chińczycy popełnili sporo błędów własnych. Set zakończył się wynikiem 25: 18. Jednak druga partia zaczęła się niekorzystnie dla polskich zawodników. Chińczycy prowadzili 3:0 i przez długi okres czasu utrzymywali kilkupunktową przewagę. W końcówce Polacy pokazali znakomitą siatkówkę, dogonili rywali i doprowadzili do zwycięstwa. W trzeciej partii nie było już zaskoczenia. Nasi siatkarze utrzymywali bezpieczną przewagę, dobrze serwowali, atakowali i bronili. Wygrali 3:0, odnieśli pierwsze zwycięstwo w memoriale.

Polska 3 : 0 Chiny (25:18; 25:22; 25:17)

Składy drużyn:

Polska: Zagumny, Kubiak, Możdżonek, Konarski, Buszek, Wrona, Ignaczak (L) oraz Mika, Drzyzga, Nowakowski

Chiny: Yuan, Liang, Zhong, Geng, Li, Fang, Kong (L)