MŚ, gr.C: Chiny pokonują Meksyk 3:1

Wczoraj w ERGO ARENA podopieczni trenera Guochena pokonali kadrę Meksyku 3:1

Pierwsze akcje w meczu Meksyk-Chiny są bardzo wyrównane, punkt za punkt. Punktowy blok podopiecznych trenera Guochena – 6:5. Na pierwszej przerwie technicznej Meksykanie prowadzą dwoma „oczkami”. Cui nie przyjmuje zagrywki QuiYonesa – 8:7. Na skrzydle zablokowany Cui i na drugiej przerwie Meksyk prowadzi 16:11. Na siatce zatrzymany Yuan – 16:14. Przys tanie 21:16 o czas prosi Xie Guochen. Nieporozumienie po stronie reprezentacji Meksyku daje 17 „oczko” Chińczykom. Na klatkę piersiową przyjmował zagrywkę Rangel, nieskutecznie – 22:19. Bez bloku w aut atakuje Ciu, co kończy pierwszego seta – 25:20.

Od dwupunktowego prowadzenia rozpoczyna reprezentacja Meksyku. Ze środka Aguilera – 3:1. Ze skrzydła skutecznie Yuan – 6:4. Długą wymianę wygrywają Meksykanie i to oni na pierwszej przerwie technicznej prowadzą 8:4. Z przesuniętej krótkiej Liang – 8:5. Podczas zagrywki Ji piłka zatańczyła na taśmie i spadłą po stronie Meksyku – 8:6. Z lewego skrzydła mocnym atakiem popisuje się Guerra – 11:9. Po skosie w boisko atakuje Ji – 12:11. Z pipe’a Meksykanie i prowadzą na drugiej przerwie technicznej 16:14. Blok-aut po ataku Zhonga – 16:17, czas dla reprezentacji Meksyku. Meksykanie mają problem z przyjęcie zagrywki Yuana – 16:18. Przechodzącą piłkę wykorzystuje Guerra 18:21. Po skosie punktuje Vargas – 19:23. Druga partia pada łupem Chińczyków, którzy wyrównują stan rywalizacji w tym meczu (19:25).

Punktowy podwójny blok po stronie reprezentacji Meksyku – 4:2. Na pierwszej przerwie technicznej Meksykanie utrzymują swoje dwupunktowe prowadzenie. Skutecznie Yuana i Chiny remisują – po 10. Mocnym atakiem popisuje się Guerra i Meksyk odzysuje prowadzenia – 15:14. Skuteczny w polu zagrywki Yuan – 19:21. W ataku mylą się Meksykanie i Chiny prowadzą w meczu 2:1.

Ze środka Aguilera – 4:3. Na pierwszej przerwie technicznej kadra Chin prowadzi dwoma „oczkami”. Xin skutecznie ze środka – 9:12. Quinones na czystej siatce – 11:13. Po prostej Vargas – 18:20. Cuia i Chińczycy mają pierwszą piłkę meczową w tym spotkaniu, który wykorzystują od razu i kończą spotkanie wygrywając 3:1.

Meksyk – Chiny 1:3 (25:20; 19:25; 20:25; 20:25)
MEKSYK: Vargas, QuiYones, Guerra, Rangel, Cordova, Aguilera, Rangel J. oraz: Bajaras, Meyer, Herrera
CHINY: Yuan, Liang, Zhong, Cui, Jiao, Geng, Ren (L) oraz: Li, Kou, Li, Kou, Xu