MŚ, gr. C: Kanada lepsza w tie-breaku!

Podopieczni trenera Hoaga okazali się dzisiaj lepsi.

Od początku seta reprezentacja Kanady stara się przejąć prowadzenie w ty spotkaniu – 1:3. Ewidentnie widać, ze początek tego spotkania nie należy do Bułgarii, przy stanie 2:6 o czas prosi trener  Plamen Konstantinov.  Na podwójnym bloku zatrzymany Sokolov i na pierwszej przerwie technicznej Kanada prowadzi 2:8.  W kontrze skuteczny Aleksiev – 5:9. Ze środka w aut atakuje Verhoeff  – 9:11. Blok-aut po ataku Pencheva i Bułgaria wygrywa długą akcję, czas dla Kanadyjczyków – 11:12. Długą akcję atakiem z drugiej linii ze środka próbował zakończyć długą akcję Perrin, jednak został zatrzymany przez podwójny blok Bułgarów – 14:15. As serwisowy Sokolova i mamy remis – po 15. Nad blokiem w aut Schmitt i mamy drugą przerwę techniczną – 16:15. Na boisku pojawia się Skrimov i od razu na jego kącie loduje punkt z zagrywki – 18:16, czas dla Kanady. W kontrze z przesuniętej krótkiej punktuje Yosifov – 22:16.  Skutecznie ze środka Duff – 23:17. Również atakiem ze środka odpowiadają Bułgarzy – 24:17. Pojedynczy, punktowy blok Todorova kończy pierwszą partię – 25:17.

Druga partia spotkania rozpoczyna się od wyrównanej walki – 3:3. Jednak w czterech kolejnych akcjach górą okazują się reprezentanci Kanady – 4:7. Ze środka Perrin i Kanada prowadzi na pierwszej przerwie 6:8. Bardzo długą akcje wygrywają Bułgarzy – remis po 8. Na skrzydle zatrzymany Sokolov – 8:10. Z lewego skrzydła po skosie Penchev – 10:12. As serwisowy Perrina – 11:14, czas dla Bułgarii.  Na drugiej przerwie technicznej prowadzi Kanada – 11:16.  Przechodzącą piłkę wykorzystuje Duff – 11:17. W kontrze skutecznie Skrimov – 14:19. As serwisowy Hoaga – 14:21. Na pod1)ójnym bloku Perrin – 17:24. Na skrzydle zablokowany Penchev i Kanada wyrównuje w setach (17:25).

Trzeci set rozpoczyna się od bardzo wyrównanej walki punkt, za punkt. Na pierwszej przerwie technicznej prowadzi Bułgaria – 7:8.  Z lewego skrzydła po skosie Schmitt – 11:8. W aut atakuje Penchev, jednak Bułgaria prosi o challenge, okazuje się, że piłka była w boisku – 12:8. Na drugiej przerwie technicznej podopieczni trenera Konstantinova prowadzą 16:12.  Bułgarzy mają problem z przyjęciem zagrywki Duffa, co niepozwana im wyprowadzić skutecznej akcji, tę sytuację wykorzystują Kanadyjczycy i punktują w kontrze – 16:14.  Na pojedynczym bloku punktuje Schmitt – 17:15. Punktowa zagrywka Schmitta i Bułgaria ma tylko jednopunktowy zapas – 20:19. W kontrze bez bloku w aut atakuje Perrin – 23:20. Trzeci set należał zdecydowanie do Bułgarów – 25:20.

Od dwupunktowego prowadzenia rozpoczynają Bułgarzy – 2:0. Sokolov ze skrzydła w kontrze, i Kanada wychodzi na jednopunktowe prowadzenie – 5:7. Tuż za blok kiwa Perrin – 5:7. Na skrzydle zablokowany Skrimov, na pierwszej przerwie Kanada prowadzi 5:8.  Przy próbie ataku po prostej Penchev posyła piłkę w aut – 8:10. Między rękoma blokujących wciska piłkę Perrin – 9:11. Potrójny blok przełamuje Penchev – 10:11. Długą wymianę kończy Sokolov – 13:12. W siatkę zagrywa Schmitt i na drugiej przerwie Bułgaria prowadzi 16:14. Kolejna długa wymiana w ty spotkaniu, którą dzięki punktowemu blokowi wygrywają Bułgarzy – 18:15. Sooniac zatrzymany na siatce – 20:17. Z pipie Skrimov – 22:20. W kontrze skuteczny Aleksiev – 23:20. Po rękach blokujących Hoag – 23:21. Długą wymianę punktowy blokiem kończą Kanadyjczycy – 23:22.  Zablokowany Aleksiev! Kanada remisuje w końcówce seta – po 23. Bułgarzy nie przyjmują zagrywki Schmitta  i Kanada wygrywa czwartą partię 24:26.

Od autowego ataku w kontrze rozpoczyna Perrin – 1:0. Z pipie’a Perrin – 2:4. Na środku zatrzymany Todorov – 2:5. Ze skrzydła na podwójnym bloku punktuje Schmitt – 3:6. W  siatkę zagrywa Milushev i Bułgaria ma trzy punkty straty – 5:8. Z prawego skrzydła Schmitt – 6:9. W ataku nie do zatrzymania jest Gavin Schmitt – 7:11. Długą akcje wygrywają Kanadyjczycy, żółta kartka dla Todorova (7:12). Na skrzydle zatrzymany Sokolov! (7:13).  W sam środek kiwa Schmitt, Kanada ma pierwszą piłkę meczową – 7:14. Blok-aut po ataku Hoaga i Kanada wygrywa piątego seta 8:15.

Bułgaria – Kanada 2:3 (25:17; 17:25; 25:20; 24:26; 8:15)

BUŁGARIA: Zhekowv, Yosifov, Todorov, Aleksiev, Penchev, Sokolov, Salparov (L) oraz: Skrimov, Milushev, Dimitrov, Gradinarov,

KANADA: Sanders, Perrin, Verhoeff, Duff, Schmitt, Hoag, Lewis (L) oraz: Winters, Soonias, Schneider