MŚ, gr.C: Pierwsza wygrana Meksyku

Meksykanie wygrali po tie-breaku pokonali Egipt. Dzisiejsza wygrana jest pierwszą wygraną reprezentacji Meksyku w tegorocznych Mistrzostwach Świata, jednak niczego to nie zmienia, ponieważ zarówno Egipcjanie jak i Meksykanie wracają dziś do domów.

Od dwupunktowego prowadzenia rozpoczynają Meksykanie – 0:2.  Dwa błędy po stronie reprezentacji Meksyku sprawiają, że Egipcjanie prowadzą 5:3. Na skrzydle zablokowany Quiyones I na pierwszej przerwie technicznej Egipt prowadzi 8:6.  Przez podwójny blok przedziera się Thakil – 12:8. Ze środka Elhaim i na drugiej przerwie technicznej Egipt ma sześciopunktowy zapas.  Orellana zatrzymany przez Youssefa – 19:12. Blok-aut po ataku Quiynoesa – 20:13. W sam środek boiska plasuje Abdelhay – 21:13. Skuteczną kontrą pierwszą partie kończą Egipcjanie – 25:16.

Pierwsze akcje drugiego seta są bardzo wyrównane, jednak Egipcjanom udaje się odskoczyć na dwa „oczka” – 4:2. Na skrzydle Guerra i Meksyk wygrywa długą akcję – 5:4. Dwukrotnie myli się Guerra, na drugiej przerwie technicznej Egipt prowadzi 8:4. Długą wymianę kończy Guerra – 13:9. Ze środka Aguilera – 15:13. Przechodzącą piłkę wykorzystuje Guerra – 15:14. As serwisowy Guerry doprowadza do remisu – po 16. Od tego momentu na boisku obserwujemy wymianę Ciosków, punkt za punkt – 20:20. Na skrzydle zablokowany Abdelhay Ahmed i o czas prosi trener Egiptu – 20:21. Seria punktowych bloków po stronie Meksykan daje im wygraną w drugiej partii – 20:25.

Meksykanie podniesieni wygraną w drugi secie trzecia partię rozpoczynają od prowadzenia 0:2.  Blok-aut po ataku Guerry – remis po 6.  W aut atakuje Elhalim i na pierwszej przerwie technicznej prowadzi Meksyk – 6:8. Po bloku Abdelhay i mamy remis po 10. Z prawego skrzydła Meyer – 12:13. Blok-aut po ataku Vargasa i Meksyk na drugiej przerwie technicznej prowadzi 14:16. Bez bloku w aut Meyer – 19:20. Ze środka Cordova i Meksyk wygrywa trzecią partię 21:25

Egipcjanie podrażnieni porażkami w poprzednich partiach czwartego seta rozpoczynają od punktowych akcji – 9:4.   Długą akcję kończy Guerra, do tego  dołączył punktową zagrywkę – 10:6. Ze środka Elhalim i na drugiej przerwie technicznej Egipt prowadzi czteroma punktami.  Z lewego skrzydła potężnie Vargas – 18:14. Błąd po stronie Egipcjan, którzy prowadzą już tylko jednym punktem – 20:19. Rangel nie przyjmuje zagrywki, czas dla Sergio Hernandeza – 22:19. Czwarta partia zakończyła się wynikiem 25:21.

Tie-breaka Meksykanie rozpoczynają od prowadzenia 1:3.  Długą wymianę kończy Abdelhay – remis po 4. Ze skrzydła Vargas i przy zmianie stron Meksyk ma jednopunktowe prowadzenie. Ze skrzydła Vargas i Meksyk prowadzi :11, czas dla Egiptu.  N aprawy skrzydle nie zawodni Vargas – 10:13. As serwisowy Meyera daje Meksykanom pierwszą [piłkę meczową nie tylko w tym meczu, ale i w całych Mistrzostwach  Świata – 10:14. Błąd po stronie Egiptu i Meksyk wygrywa 10:15.

EGIPT – MEKSYK  2:3 (25:16; 20:25; 21:25; 25:21; 10:15)

EGIPT:  Youssef, Abdelhay, Thakil, Abdelrehim, Abdalla, Elhaim, Moawad (L) oraz: Badawy,  El Sayed,  Elkotb,  Abdelkader,

MEKSYK: Vargas, Quiyones, Guerra, Rangel P., Cordova, Aguilera, Rangel J. (L)  oraz: Barajas, Orellana, Meyer,