MŚ gr. D: USA górą w starciu z Włochami

Spotkanie rozpoczyna ze środka Lee. Zaytsev z prawego skrzydła (1:1). Anderson atakuje na potrójnym bloku. Od samego początku toczy się zacięta walka. Na pierwszej przerwie technicznej po ataku Lee prowadzą Amerykanie (6:8).Lotman po skosie (8:10). Anderson zablokowany (10:11). Chwilę potem na tablicy wyników pojawia się wynik (10:14). Czas dla trenera Berruto. Na drugiej przerwie technicznej prowadzą Amerykanie (12:16). Kovar punktuje po skosie (14:17). Czas dla trenera Berruto (14:19). Baranowicz zagrywa w siatkę (15:20). Chwilę potem Kovar także zagrywa w siatkę (16:21). Potrójnym blokiem Włosi zdobywają punkt (17:21). Anderson kiwa. Sander skutecznie atakuje (18:23). Sander kończy pierwszego seta (18:25).
Drugi set lepiej rozpoczynają Amerykanie (2:4). Chwilę potem po błędzie Stanów Zjednoczonych to Włosi wychodzą na prowadzenie (5:4). Kovar daje kolejny punkt Włochom (7:5). Sender ze skrzydła. Na pierwszej przerwie technicznej lepsi Amerykanie (7:8). Zaytsev punktuje. Kovar z prawego ataku punktuje (8:10). Siatki dotykają Włosi (10:12). Na drugiej przerwie technicznej lepsi (14:16). Po jednym z ataków Zaytsev upada na boisko i zostaje zniesiony przez kolegów. Zaytseva zastępuje Vettori. Lotman z przechodzącej piłki (17:18). Czas dla ekipy prowadzonej przez Mauro Berruto (17:19). Matt Anderson przebija się przez blok. Travica za Baranowicza. Drugiego seta wygrywają Amerykanie (20:25).
Amerykanie od prowadzenia (2:4) rozpoczynają partię numer trzy. Vettori punktuje ze skrzydła (6:6). Kovar z drugiej linii (7:7). Birarelli kończy przez środek. Przez blok przedziera się Anderson (10:11). Holt popisuje się asem serwisowym. Po kilku akcjach na tablicy wyników pojawia się wynik (15:16). Czas dla trenera USA. Chwilę potem na tablicy wyników pojawia się wynik (19:18). Kovar kolejny skuteczny atak ze skrzydła (21:19). Sander myli się w ataku (24:21). Włosi wygrywają (25:23).
Czwarty set rozpoczyna się od wyrównanej gry po obu stronach siatki (4:3). Amerykanie dotykają siatki, punkt dla Italii (6:5). Na pierwszej przerwie technicznej lepsi Amerykanie (7:8). Parodi przez środek. Jednak po chwili na prowadzenie wychodzą Amerykanie. As serwisowy Lotmana. Czas dla trenera Berruto (10:13). Na drugiej przerwie technicznej lepsi Amerykanie (10:16). Na tablicy wyników (13:19). Czas dla trenera Włochów. Długą akcję kończą Włosi. Autowy atak Lanzy (16:23). Amerykanie wygrywają czwartego seta i cały mecz.

Włochy – USA 1:3 (18:25, 20:25, 23:25, 17:25)

Składy:
Włochy: Kovar, Parodi, Zaytsev, Buti, Birarelli, Baranowicz, Rosiini (l) oraz Vettori, Travica
USA: Anderson, Sander, Lee, Lotman, Christenson, Holt, Shoji (l)