MŚ, gr.C: Tie-break na zakończenie I fazy w ERGO ARENA

Wszyscy spodziewali się ciekawego meczu na zakończenie fazy w ERGO ARENA i tak też było. Kibice obecni w gdańsko-sopockiej hali nie zawiedli się, siatkarze obu drużyn zafundowali im mecz pełen emocji i wrażeń.

Już od pierwszych piłek widać, zę spotkanie będzie bardzo zacięte i wyrównane. Punktowy pojedynczy blok Spiridonova – 3:2. Z lewego skrzydła skutecznie Sokolov – 5:3.  Dwukrotnie w ataku zatrzymany Spiridonov – remis po 7.  W kontrze, bez bloku w aut atakuje Pavlov – 9:10. Na środku zatrzymany Muserskiy – 9:11. Kontuzji doznaje Yosifov, w jego miejsce pojawia się Milushev.  W kontrze skutecznie Milushev – 12:14.  As serwisowy sprowadza nas na drugą przerwę techniczną – 15:16. Z trudnej piłki Spiridonov – remis po 18. Z sytuacyjnej piłki Sokolov – 18:20. As serwicosy Pencheva i Bułgaria ma pierwszą piłkę setową – 19:24.  Ze skrzydła Skrimov i pierwszy set pada łupem Bułgarów – 20:25.

Podrażnieni Rosjanie drugiego seta rozpoczynają od trzypunktowego prowadzenia 4:1, o czas prosi Plamen Konstantinov.  Na blokiem w aut Skrimov – 6:2. As serwisowy Skrimov, Bułgarzy tracą już tylko dwa punkty – 6:4. Długą wymianę atakiem ze skrzydła kończy Sokolov – 6:5. Z sytuacyjnej piłki w aut atakuje Spiridonov– remis po 6, o czas prosi trener Voronkov. Penchev nie przyjmuje zagrywki Muserskiego i na pierwszej przerwie technicznej Rosja prowadzi 8:6. As serwisowy Milusheva – remis po 9. W kontrze punktuje Skrimov – 11:15. Na drugiej przerwie technicznej Bułgarzy mają czteropunktową przewagę.  Dwie punktowe zagrywki Muserskiego doprowadzają do remisu – po 18. W kontrze zatrzymany Sokolov – 20:21. Skutecznie na skrzydle Penchev, dodatkowo podczas bloku Rosjanie dotykają siatki – 22:24. Punktowy blok Bułgarów kończy drugą partię – 22:25.

Trzeci set rozpoczyna się wyrównaną walką punkt za punk – remis po 4. Po rękach blokujących Penchev – 7:5. W siatkę zagrywa Milushev i na pierwszej przerwie technicznej Rosjanie prowadzą 8:5.  Między rękoma blokujących piłkę wypycha Ilinykh – 13:7. Blok-aut po ataku Sokolova – 19:10.  Na skrzydle zatrzymany Gradinarov – 22:14. Po bloku atakuje Aleksiev – 23:16. W antenkę atakuje Pavlov – 23:17. As serwisowy Volvicha, czas dla Rosjan – 23:18. Duet: Aleksiev, Sokolov zatrzymują Pavlova – 23:19. Po bloku Grankin- 24:19. Trzecia partia pada łupem Rosja – 25:20.

Czwartą partię lepiej rozpoczynają lepiej Bułgarzy  – 1:3. Na podwójnym bloku skuteczny Skrimov – 2:4.  Dwa błędy w ataku po stronie Bułgarów i Rosjanie prowadzą  5:4. W siatkę zagrywa Zhekov i na pierwszej przerwie technicznej Rosja prowadzi jednym punktem. Penchev nie przyjmuje zagrywki – 11:9. Z pipe’a Savin – 13:10. Po bloku Penchev – 14:12. As serwisowy Zhekova – 15:14. Nieporozumienie po stronie Rosjan i remis po 15. Ze środka Todorov i na drugiej przerwie technicznej Bułgaria prowadzi 15:16. Ze skrzydła Skrimov – 18:19. Ze środka Muserskiy – 20:19. Punktowy blok Rosjan – 22:20. Przez podwójny blok przedziera się Skrimov – 22:21. Piłkę po prostej obraca Aleksiev – 23:22. Ze środka Volvich – 24:22. Po skosie Aleksiev – 24:23.

Po prostej Skrimov – 1:2. Skuteczny ze skrzydła Savin – remis po 3. Blok-aut po ataku Pencheva – 3:4. W aut atakuje Sokolov – 6:5. As serwisowy Saviniego – 7:5. Na boisku pojawia się Gradinarov, podczas zagrywki posyła piłkę w siatkę – 9:7. Podczas ataku siatki dotyka Ilinykh – 9:8. As serwisowy Ilinykha, czas dla Bułgarów- 11:8. Po prostej obraca Savin – 12:9. Po bloku Penchev – 13:10. Skuteczny w kontrze Pavlov – 14:10. Ze środka Volvich i Rosja wygrywa całę spotkanie 2:3.

ROSJA – BUŁGARIA  (20:25;  22:25; 25:23; 15:11)

ROSJA: Apalikov, Grankin, Pavlov, Spiridonov, Muserskiy, Ilinykh, Ermakov (L) oraz: Savin, Volvich,  Moroz,  Makarov,

BUŁGARIA: Zhekov, Skrimov, Yosifov, Todorov, Penchev, Sokolov, Salparov (L) oraz: Milushev,  Bozhilov, Gradinarov, Dimitrov,