MŚ gr. D: Włosi wygrywają z Belgią

Od ataku na potrójnym bloku rozpoczyna spotkanie Zaytsev. Gra toczy się dlaje. Lepsi na pierwszej przerwie technicznej okazują się być Włosi. Gra toczy sie punkt za punkt. Van De Voorde popisuje się asem serwisoym. Włosi natomiast odpowiadają dobrymi i skutecznymi atakami Lanzy z lewego skrzydła. Długą wymianę wygrywają Włosi. Na prowadzeniu w końcówce seta Belgowie (18:20). Włosi starają się gonić rywali. Trener Baeyens prosi o czas dla swojego zespołu. Na tablicy wyników pojawia się remis (24:24). Kovar skutecznie w ataku. Depestele do Van de Voorde. Czas dla Berruto. Kolejny skuteczny atak Kovara. Deroo odpowiada tym samym. ZAytsev zablokowany i seta wygrywają Belgowie. W drugim secie, podobnie jak w pierwszym, gra punkt za punkt (5:4). Pewnymi atakami popisuje się Kovar. Włosi wychodzą na prowadzenie (12:7). Klinkenberg zostaje zmieniony przez Verhannenmana. Włosi odskakują rywalom (17:9). Zaytsev kolejny raz punktuje ze skrzydła. Spore zamieszanie w polu serwisowym sprawia Van Walle. O czas prosi trener Berruto. Italia punktuje Belgów (25:15).Trzeci set wyrównany. Długą akcję kończy Zaytsev (11:6). Birarelli blokuje belgijskiego środkowego. Włosi skutecznie w kontrach. Belgowie rozbici (25:16). Czwartego seta lepiej rozpoczynają Włosi. Zaytsev skutecznie w ataku. Belgowie atakują po autach. O czas prosi trener Baeyes (12:7). Z lewego ataku Kovar (17:13). Belgowie próbują dogonić rywali. Na tablicy pojawia się wynik po 23. Baranowicz kiwa (24:23). Na przewagi wygrywa Italia (28:26).

Włochy – Belgia 3:1 (26:28, 25:15, 25:16, 28:26)

Belgia: Van Den Dries, Deroo, Depestele, Klinkenberg, Verhees, Van De Voorde, Derkonigen (libero)
Włochy: Kovar, Zajcew, Lanza, Buti, Birrarelli, Baranowicz, Rossini (libero)