MŚ gr.A: Polacy jak na razie bez straty seta

Spotkanie rozpoczyna Wlazły. Obie drużyny początek mają nerwowy (3:3). Drzyzga z Kłosem grają krótką. Pinerua myli się w ataku. Chwilę potem Chourio atakuje przez środek. Na pierwszej przerwie technicznej lepsi biało-czerwoni. Nowakowski po przerwie trafia ze środka (10:7). Nowakowski skutecznie w polu zagrywki, Wenezuelczycy nie radzą sobie z przyjęciem. Czas dla szkoleniowca rywali. Pierwszy punkt Mateusza MIki w tym spotkaniu. Drzyzga z Kłosem blokują (13:9). Na drugim czasie technicznym Polacy prowadzą (16:11). Wenezuelczycy nie radzą sobie na kontrach.Przewaga biało-czerownych się powiększa (18:13). Fredy kończy atak (20:16). Montoya atakuje ze skrzydła. Czas dla trenera wenezuelczyków. Rozgrywający przyjezdnych kiwa z drugiej piłki. Seta kończy Wlazły (25:20).

Polacy drugiego seta rozpoczęli z Michałem Kubiakiem. Początek należał do biało-czerwonych, którzy prowadzili (3:0). Wenezuelczycy starają się odrobić straty, jednak to Polacy na pierwszej przerwie technicznej są górą (8:3). Wenezuelczycy w dalszym ciągu mają problem z przyjęciem zagrywki i wyprowadzeniem ataku. Żółta kartka dla Wenezueli. Polacy odskakują, na tabllicy wyników (12:6). Contreras pojawia się na boisku. Na boisku pojawia się Ernando Gomez. Polacy na drugiej przerwie technicznej prowadzą (16:7). Kłos psuje serwis. Buszek w miejsce Miki. Kubiak kiwa (18:8). Wenezuelczycy przez środek- Fredy punktuje. Na boisku melduje się Możdżonek (20:11). Trener Antiga decyduje się na kolejne zmiany. W miejsce Wlazłego- Konarski. As serwisowy Buszka. Wenezuelczycy rozbici (25:13).

Trzecia partia rozpoczyna się od dobrej gry biało-czerwonych. Kubiak przedziera się przez podwójny blok (4:1). Wenezuelczycy mylą się w polu zagrywki. Gospodarze na pierwszej przerwie technicznej prowadzą (8:4). Po przerwie gra toczy się dalej. Salerno schodzi. W jego miejsce Contreras. As serwisowy Wlazłego- druga przerwa techniczna (16:8) Kolejny as serwisowy Mariusza Wlazłego (18:8). Zmiany w zespole Wenezueli. Polacy wygrywają trzecią partię (25:14)

Polska – Wenezuela 3:0 (25:20, 25:13, 25:14)
Polska: Drzyzga, Wlazły, Nowakowski, Kłos, Winiarski, Mika, Zatorski (libero) oraz Kubiak, Buszek, Możdżonek, Konarski.
Wenezuela: Gonzalez, Carrasco, Pinerua, Chourio, Montoya, Cedeno, Mata (libero) oraz Gomez, Paez, Contreras, Salerno, Escobar.