MŚ, gr.D: Niespodzianka w Krakowie. Francja lepsza od Iranu!

Pierwszy punkt wpada na konto Francji 0:1. Ngapeth serwuje w aut 1:1. Na podwójnym bloku kończy atak Rouzier 1:2. Nie do zatrzymania na lewym skrzydle Mojtaba 3:4. Seyed doprowadza do remisu 4:4. Pierwsza przerwa techniczna przy prowadzeniu Irańczyków 8:7. Pięć oczek z rzędu zdobywają Francuzi 8:12. Tillie wybija piłkę po bloku w aut 8:13. Irańczycy po ataku Adela uciekają z pechowego ustawienia 9:13. Obie drużyny schodzą na drugą przerwę techniczną przy stanie 13:17.  Rouzier kończy dłuższą wymianę 14:20. Sprytnie na prawym skrzydle Shahram obija ręce Ngapetha 16:22. Pierwsza odsłona kończy się zbiciem Kevina Tillie 18:25.

Iran zdobywa pierwszy punkt w drugim secie 1:0. W kontrze zdobywa punkt Shahram 2:2. Farhad serwuje asa, nie przyjmuje Ngapeth 4:2.  Iran prowadzi na pierwszej przerwie technicznej 8:4. Błąd popełniają siatkarze z Francji 11:6. Nieudany atak Ngapetha 12:6. Nieomylny w kontrze Rouzier 15:8. Druga przerwa techniczna 16:9. Francja nie przyjmuje dwa razy z rzędu zagrywki Adela 19:10. Tillie serwuje w siatkę 21:14. Iran w górze ma pierwszą piłkę setową 24:14. Francja ulega 14:25.

Tillie mocnym atakiem rozpoczyna trzecią odsłonę 0:1. Milad Ebadipour przedziera się przez blok 2:1. Milad Ebadipour zablokowany przez potrójny blok 4:4. Dziurę w bloku wykorzystuje Shahram 6:7. Iran obejmuje prowadzenie 8:7 – pierwsza przerwa techniczna. Adel atakuje ze środka 11:11. Dobrze w obronie Francuzi, wymianę kończy na skrzydle Rouzier 14:14. Druga przerwa techniczna 15:16 – z krótkiej bije Le Roux. Po przekątnej punkt zdobywa Tillie 17:21. Rouzier doprowadza do piłki setowej 18:24. Francja triumfuje w trzecim secie 25:19.

Blok-antenka po ataku Rouziera 1:2. Iran odrabia straty i obejmuje prowadzenie 3:2. Le Roux uruchomiony na środku 6:6. Shahram atakuje w boisko i oba zespoły udają się na przerwę 8:7. Shahram nie do zatrzymania 14:11. Irańscy siatkarze roztrwonili prowadzenie 14:14. Druga przerwa techniczna przy wyniku 16:15. Rouzier zablokowany 19:16. W dobrym momencie reprezentacja Francji zabrała się za odrabianie strat – 19:19. Sprytnie kiwa Tillie 21:21. Oba zespoły idą łeb w łeb 23:23. Piłka meczowa dla Francji 23:24.  Ngapeth w ważnym momencie atakuje w siatkę 24:24. Francuzi nie wykorzystali kolejnej szansy 25:25. Tillie atakuje na prawym skrzydle po bloku w aut 26:27. Francja blokiem kończy cały mecz 27:29.

Iran – Francja 1:3  (18:25, 25:14, 19:25, 27:29)

Iran: Marouflakrani, Ghaemi, Eraghi, Gholami, Ghafour, Mojtaba i Farhad (L)

Francja: Rouzier, Toniutti, Tillie, Ngapeth, Le Roux, Le Goff i Grebennikov (L)