MŚ gr D: Wygrana Iranu

Spotkanie rozpoczyna się od prowadzenia Belgów (4:1). Mirzajanpour skutecznie (4:2). Przez środek Van de Voorde (7:5). Na pierwszej przerwie technicznej lepsi okazują się być Belgowie (8:5). Deroo uderza przez środek (10:7). Po bloku ze skrzydła Ghafour. Irańczycy wyrównują (12:12). Deroo myli się w ataku (13:14). Van Den Dries atakuje na czystej siatce (15:15). Na drugiej przerwie technicznej lepsi Belgowie (16:15). Po przerwie gra toczy się dalej. Kolejny dobry atak Van Den Driesa (17:17). Błąd ustawienia w ekipie Iranu. Verhanneman punktuje (20:18). Depestele kiwa z drugiej piłki. Coolman melduje się na boisku. Na tablicy wyników pojawia się wynik (22:22). Punkt dla Belgów. W końcówce więcej chłodnej głowy zachowali Irańczycy (23:25).
Drugi set lepiej zaczynają Irańczycy (1:4). Czas dla Belgów. Irańczycy odskakują rywalom (3:6). Deroo atakuje po skosie. Na przerwie technicznej lepsza ekipa prowadzona przez Slobodana Kovaca (4:8). Belgowie nie radzą sobie w przyjęciu. Mousavi popisuje się blokiem. Na boisku melduje się Van Walle. Rośnie przewaga drużyny Kovaca. Przez środek grają Belgowie- Van De Voorde (5:13). Na czystej siatce atakuje Mousavi. Na drugiej przerwie technicznej prowadzą Irańczycy (10:16). Van Walle skutecznie po skosie. Potrójny blok Irańczyków (11:18). Za Depestele Valkiers. Belgowie starają się odrobić straty, jednak na nic się to ma. Iran wygrywa drugą partię (15:25).
Pierwsza faza seta numer trzy jest dosyć wyrównana. Zespoły zdobywają punkty na przemian (5:5). Deroo przebija się przez potrójny blok (6:5). Na pierwszej przerwie technicznej prowadzą Belgowie (8:7). Chwilę potem przez środek uderza Van De Voorde (11:10). Z drugiej linii atakuje Deroo. Pomyłka Iranu (14:12). Belgowie, po asie serwisowym Depestele, na drugiej przerwie technicznej prowadzą (16:13). Belgowie grają blokiem. Czas dla trenera Iranu Slobodana Kovaca (19:15). Marouflakrani kiwa z drugiej piłki. Van Walle atakuje w boisko (21:16). Belgowie wygrywają trzecią partię Belgowie (25:21)

W początkowej fazie seta numer cztery górą Iran (2:4). Belgowie grają blokiem, którzy doprowadzają do remisu po 4. Na pierwszej przerwie technicznej lepsi okazują się być Irańczycy (7:8). Po przerwie ekipy wracają na parkiet. Długą akcję wygrywają Belgowie. Irańczycy po błędzie Belgów wychodzą na prowadzenie (8:11). Czas dla trenera Baeyensa. Van Walle poepłnia błąd w ataku (10:13). Mahmoudi po prostej (12:15). Na drugiej przerwie technicznej prowadzą Irańczycy (13:16). Chwilę potem na tablicy wyników pojawia się wynik (15:19). Czas wykorzystuje trener reprezentacji Belgii Dominique Baeyens. Żółta kartka dla trenera Belgów. Podwójna zmiana w reprezentacji Belgii. Mousavi nie zwalnia tempa (16:20). Na skrzyle skutecznie Mahmoudi (28:22). Seta wygrywa Iran do 20.

Belgia- Iran 1:3  (23:25, 15:25, 25:21, 20:25)

Składy:
Belgia: Van Den Dreis, Deroo, Depestele, Verhees, Van de Voorde, Verhanneman, Derkoningen (l) oraz Coolman, Van Walle, Valkiers
Iran: Nariuflakrani, Ghaemi, Mousa vi, Gholami, Ghafour, Mirzajanpour, Zarif (l) oraz Tashakori