MŚ, gr. E: Iran z kolejnym zwycięstwem

Reprezentacja Iranu w swoim kolejnym meczu, w drugiej fazie rozgrywek Mistrzostw Świata, bezproblemowo pokonała drużynę z Argentyny. Siatkarzom z Ameryki Południowej nie udało się urwać rywalom żadnego seta. Druga przegrana pozbawiła ich szansy awansu do trzeciej rundy rozgrywek.

Irańczycy od początku spotkania narzucili Argentyńczykom swój rytm gry i na pierwszą przerwę techniczną schodzili prowadząc 8:4. Ich rywale nie radzili sobie z przyjęciem zagrywki, a w ataku po stronie przeciwnej brylowali Mojtaba Mirzajanpour i Amir Ghafour. Do samego końca set nie był zbyt emocjonującym widowiskiem dla kibiców i zakończył się pewnym zwycięstwem Iranu 25:15.

W drugim secie walka na boisku nieco się wyrównała, Argentyńczycy poprawili odbiór zagrywki i wiele punktów zdobywali atakując kombinacyjnie ze środka. W tej części meczu w końcu zaczął funkcjonować także blok argentyński. Końcówka należała do najbardziej wyrównanej fazy seta. O wygranej Iranu przesądziła jednak rewelacyjna dyspozycja najlepiej punktującego w ich szeregach Seyeda.

Początek trzeciej partii to kolejny popis siatkarskich umiejętności reprezentantów Iranu, którzy po pierwszej przerwie technicznej prowadzili 8:2. Tej przewagi nie stracili już do końca spotkania.

Argentyna – Iran 0:3 (15:25, 23:25, 16:25)

Argentyna: Filardi, Sole, Conte, Gonzalez, De Cecco, Ramos, Garrocq (libero) oraz Quiroga, Uriarte i Crer;

Iran: Marouflakrani, Ghafour, Ghaemi, Mirzajanpour, Gholami, Seyed, Zarif (libero) oraz Mahfavi i Tashakori