MŚ gr F: Finowie bezradni w starciu z Rosją

Do drugiej fazy Mistrzostw Świata Finowie przystąpili tylko z dwoma punktami. Rosjanie natomiast w pierwszej fazie zanotowali komplet zwycięstw i osiem punktów w tabeli. Suomi od samego początku spotkania nie radzili sobie w podstawowych elementach siatkarskiego rzemiosła. Zagrywki Pavlova siały spustoszenie. Efektownymi blokami popisywał się Muserskiy. Bezradni Finowie przegrali pierwszą partię do 10. W pierwszej fazie seta numer dwa, Finowie pokazali kilka dobrych akcji, niestety po przerwie technicznej Sborna przejęła inicjatywę. Spiridonov oraz Moroz nie zwalniali tempa. Na nic się zdały zmiany wprowadzoe przez trenera Sammelvuo. Rosjanie wygrali 25:18. W trzeciej partii obie ekipy rywalizowały punkt za punkt. Jednak kilka prostych błędów Oivanena sprawiło, że na przerwę techniczną Rosjanie schodzili prowadząc 8:5. Po przerwie gra toczyła się dalej. Apalikov popisał się skutecznymi zagrywkami i znacznie utrudnił przyjęcie i rozegranie po stronie Finów. Ostatecznie seta zakończył atak Moroza.

Finlandia – Rosja 0:3 (10:25, 18:25, 16:25)

Finlandia: Sivula, Esko, Siltala, Kunnari, Lehtonen, Shumov, Kerminen (libero) oraz Seppanen,  Ojansivu , Tervaportti i Oivanen Mikko
Rosja: Grankin, Pawłow, Ilinych , Spirydonow, Muserskij , Apalikov , Jermakow (libero) oraz Makarow i Moroz