MŚ gr. F: Suomi lepsi od Bułgarów

Bez większych problemów Finlandia pokonała Bułgarię 3:0. Początek spotkania obfitował w błędy własne po obu stronach siatki. Po drugiej przerwie technicznej na tablicy pojawił się wynik (17:13) dla Suomi. Na radykalne zmiany zdecydował się wówczas Konstantinov, wprowadzając na pozycję środkowego Sokolova. Zmiana ta nie wniosła nic do gry. Finowie wygrali po ataku Sivuli. Pierwsza faza seta numer dwa należała do Finlandii. Jednak po kilku minutach gry Bułgarzy doprowadzili do remisu po 17. W tym samym czasie o czas poprosił Sammelvuo. Przerwa zaskutkowała wybiciem z rytmu Bułgarów, dzięki czemu Suomi mogli cieszyć się z wygranego drugiego seta. Trzecią partię wygrali Finowie do 18.

Finlandia – Bułgaria 3:0 (25:18, 25:21, 25:18)
Składy:

Finlandia: Esko, Siltala, Sivula, Kunnari, Matti Oivanen, Lehtonen, Kerminen (libero) oraz Tervaportti.
Bułgaria: Zhekov, Gradinarov, Skrimov, Todorov, Gotsev, Milushev, Salparov (libero) oraz Sokolov, Penchev, Aleksiev