OrlenLiga : Muszynianka rozczepiła Atom!

W pierwszym meczu półfinałowym OrlenLigi Polski Cukier Muszynianka Muszyna sensacyjnie pokonała na wyjeździe PGE Atom Trefl Sopot 3:0. W ekipie z Muszyny świetne zawody rozegrała Katie Carter, która zdobyła 19 punktów i została wybrana MVP spotkania.

Do spotkania w Sopocie podopieczne Lorenzo Micellego przystępowały w roli faworytek. Działo się tak nie tylko ze względu na pozycję w tabeli, ale również z faktu ostatnich osiągnięć obu zespołów.

Waleczne siatkarki gości, jednak za nic miały statystyki i to one lepiej rozpoczęły mecz wychodząc na trzypunktowe prowadzenie na pierwszej przerwie technicznej (5:8). Główną zasługę w takim stanie rzeczy miała Natalia Kurnikowska, która dobrze spisywała się w ataku. W miarę upływu czasu Atomówki nie mogły sobie poradzić z bardzo dobrą postawą Muszynianek czego dowodem było powiększenie przewagi do siedmiu punktów na drugiej przerwie technicznej. W końcówce co prawda podopieczne Micellego zdołały odrobić częściowo straty, ale to nie uchroniło ich jednak od porażki w premierowej odsłonie 20:25.

Druga odsłona mimo niemalże identycznego przebiegu w początkowej fazie, w dalszej części była bardzo wyrównana o czym świadczy uzyskanie dwupunktowego prowadzenia na drugiej przerwie technicznej przez „Atomówki”. Muszynianki jednak dzięki swojej dobrej postawie zdołały powrócić do dobrej gry z początku meczu i wygrały po pasjonującej końcówce 25:22 i prowadziły w meczu już 2:0.

Taki obrót spraw wyraźnie i ostatecznie rozstroił gospodynie, które w trzecim secie nie postawiły już oporu swoim przeciwniczkom i w ten sposób mecz zakończył się sensacyjnym, aczkolwiek zasłużonym 3:0 dla drużyny Bogdana Serwińskiego i to Muszynianki prowadzą w rywalizacji półfinałowej 1:0.

Drugi mecz półfinałowy zostanie rozegrany 17. kwietnia w Sopocie.

PGE Atom Trefl Sopot – Polski Cukier Muszynianka Muszyna 0:3 (20:25, 22:25, 15:25)

PGE Atom : Leys 8, Bełcik 1, Efimienko, Cooper 10, Kaczorowska 8, Zaroślińska 16 oraz Durajczyk (libero), Tokarska 6, Fonoimoana 1, Miros 1.

Polski Cukier : Carter 19, Różycka 10, Radenković 4, Sosnowska 4, Kurnikowska 16, Plchotova 7 oraz Maj (libero).

MVP : Katie Carter (Muszynianka).

Stan rywalizacji : 1:0 dla Muszynianki.