ORLEN Liga PP: Chemik Police z szansą na obronę trofeum

Chemik Police pierwszym półfinalistą Pucharu Polski Kobiet rozgrywanym w Kędzierzynie – Koźlu. Zespół pokonując Impel Wrocław w trzech setach zapewnił sobie udział w niedzielnym finale

Policzanki bronią trofeum. Pierwszego seta wygrały bez większego problemu. Szybko uzyskały kilka punktów przewagi i spokojnie powiększały prowadzenie. Impel nie robił krzywdy rywalkom zagrywką i dodatkowo miał problemy z przyjęciem. Słabo funkcjonował blok i mało skuteczny atak wrocławskiej drużyny.

Druga partia, podobniej jak pierwsza, była jednostronna. Chemik prowadził m.in. 19:11 i stracił trzy punkty. Trener Giuseppe Cuccarini poprosił o pierwszy czas w tym spotkaniu. Po powrocie na parkiet jego zawodniczki szybko dokończyły seta.

Przebieg gry w dwóch pierwszych setach nie wskazywał na zmianę rozwoju sytuacji na boisku. Jednak Impel zaczął walczyć. Prowadził 8:5 i 13:8. Jednak stracił kolejno osiem punktów i po drugiej przerwie technicznej mistrzynie Polski już dyktowały warunki gry, choć wrocławianki zdołały jeszcze doprowadzić do remisu 19:19, ale końcówka należała do Polic, a przede wszystkim Anny Werblińskiej 25:20.

MVP Mariola Zenik
Chemik: Ognjenović (4 pkt), Bjelica (14), Bednarek-Kasza (4), Werblińska (13), Veljković (9), Glinka-Mogentale (9) oraz Zenik (l), Jagieło (1), Kowalińska (2), Rabka.

Impel: Ptak (5), Kaczor (7), Kąkolewska (4), Topić (10 , Ptak 5, Gryka 3 Mroczkowska 5 oraz Sawicka (l), Hagglund 1, Kwiatkowska 2, Grejman 1.