Pewna wygrana Impelu

Mimo bardzo równej walki, ATOM Trefl Sopot we własnej hali ulega wrocławiankom 0:3. Jutro kolejne spotkanie.

Spotkanie rozpoczyna się od bardzo długiej wymiany, którą skuteczny – pojedynczym blokiem kończy Łukasik – 1:0. Z prawego skrzydła na podwójnym bloku Anna Podolec – 3:2. Z lewego skrzydła Brinker –remis po 4.  Po nieudanym ataku Anny Podolec, Wrocław prowadzi 6:8. W kolejnych akcjach ATOM nie jest w stanie przeciwstawić się Impelowi, o czas prosi trener Teun Buijs (7:11). Leys nie trafia w boisko, tym samym wrocławianki wygrywają długą akcję – 7:12. As serwisowy Justyny Łukasik! (9:13).  Brinker obija blok, trener ATOMu prosi o czas – 10:15. Na drugiej przerwie technicznej wrocławianki prowadzą 12:16. Po przerwie przez potrójny blok przedziera się Podolec – 13:16. Przy stanie 17:20 o czas prosi Tore Aleksanderson. Punktowy blok ATOMU (18:20).Podwójne odbicie Radulović (19:22).  Piłka podczas zagrywki Dirickx zatrzymuje się na taśmie – 22:23. Szczęśliwie broni Leys! (23:23). A aut atakuje Hill – 23:24. Ponownie w aut atakuje Hill, Impel Wrocław wygrywa pierwszą partię 23:25.

Przejście linii środkowej po stronie ATOMu – 0:1.  Z lewego skrzydła skutecznie Molnar (1:2). Błąd rotacji po stronie ATOMu Trefla Sopot – 1:3. Impel Wrocław prowadzi już trzema punktami -1:4, czas dla Atomówek.  Ze skrzydła skutecznie Podolec – 2:4.  Mimo iż zagrywka Kąkolewskiej była autowa, to sędzia odgwizduje Mistrzyniom  Polski błąd ustawienia – 2:6.  Podwójne odbicie Agnieszki Kąkolewskiej -3:6.  W kontrze blokowana Kaczor, ATO remisuje – 6:6. Skutecznie Brinker, Impel na pierwszej przerwie prowadzi 6:8. Z lewego skrzydła Leys – 7:8. W boisko nie trafia Molnar, czas dla ATOMU (8:12). Punkt z zagrywki Wilson – 8:13. Na skrzydle zablokowana Kaczor – 10:13. Ze środka Efimienko – 11:14. Autowy atak Leys sprowadza nas na drugą przerwę techniczną – 11:16. Punktuje Anna Podolec -15:17.  Skutecznie Mroczkowska – 15:18.  Po skosie w aut atakuje Brinker – 17:18 Punktowa zagrywka Leys!  – remis po 18. Długą wymianę skutecznym atakiem kończy Molnar, ATOM Trefl wychodzi na prowadzenie 19:18. W taśmę atakuje Podolec – remis po 20. Blok-aut po ataku Molnar – 21:20. Ze skrzydła Mroczkowska – 23:22. W kontrze skuteczna Konieczna – remis po 23. Blokowana Podolec – 23:24. Po bloku Molnar – remis po 24. Długą wymianę kończy Leys – remis po 26. Na pojedynczym bloku punktuje Konieczna – 26:27. Zatrzymana Leys i Impel Wrocław wygrywa 26:28.

Trzeci set rozpoczyna się od wyrównanej walki – 2:2. Dwukrotnie blokowana Molnar (2:4). Przy stanie 2:5 o czas prosi trener Buijs. Podolec obija blok – 4:5. Punktowa kiwka Leys -5:7. Na pierwszej przerwie technicznej ATOM Trefl Sopot przegrywa 5:8. Ze skrzydła punktuje Mroczkowska – 6:9. Molnar nie przyjmuje zagrywki Wilson – 6:10. Blok-aut po ataku Leys – 7:10. Bardzo ostry skos, ale w boisko trafia Konieczna – 8:11. Długą wymianę kończy Molnar – 9:11. W siatkę zagrywa Łukasik – 10:12. Blok-aut po ataku Koniecznej – 12:13. Skuteczna w ataku Leys – remis po 14. Blokowana Łukasik, Impel na drugiej przerwie prowadzi 14:16. Skutecznie z obejścia Wilson – 15:17.  Skutecznie kiwa Dirickx – 17:18. Blokowana Molnar – 17:19. Bardzo długa akcja, zakończona autowym atakiem Molnar – 17:20. Molnar nie przyjmuje zagrywki , czas dla ATOMu – 17:21. Blok-aut po ataku Koniecznej – 17:24. As serwisowy kończy pierwszy mecz w Sopocie.

MVP: Frauke Dirickx

ATOM Trefl Sopot – Impel Wrocław 0:3 (23:25; 26:28; 17:25)

ATOM Trefl Sopot: Leys, Bełcik, Podolec, Efimienko, Hill, Łukasik, Zenik (L) oraz: Gajewska,  Radoulović, Molnar

Impel Wrocław: Mroczkowska, Kąkolewska, Dirickx, Wilson, Brinker, Kaczor, Pyziołek (L) oraz: Medyńska, Sieczka,  Konieczna