PL: AZS górą w Radomiu

Radomianie we wlasnej hali rozegrali mecz 8 kolejki PlusLigi, podejmując akademików z Olsztyna. Miejscowi nie byli faworytami, jednak przegrana mogła być mniej bolesna, bowiem Czarni nie wykorzystywali szans na odwrócenie wyniku. Goście zagrali kolejny dobry mecz.

W inauguracyjnej partii nieznacznie przeważali gospodarze, którzy rozpoczęli od prowadzenie 5:3. Rywale szybko zniwelowali straty doprowadzając do remisu. Za chwilę znów radomianie odskoczyli na dwa „oczka” przewagi i… rywale szybko odrobili dystans. Po ataku Karola Butryna na tablicy wyników pojawił się rezultat remisowy (19:19), a w nerwowej końcówce więcej opanowania wykazali goście. Najpierw udanym atakiem popisał się Torey DeFalco, a za chwilę seta skutecznym blokiem zamknął Szymon Jakubiszak. Drugą partię radomianie rozpoczęli od prowadzenia 2:0 bo za chwilę przegrywać 4:7 czy 8:14. Olsztynianie dobrze spisywali się w bloku i zagrywce. Gospodarze ruszyli do odrabiania strat i w końcówce zniwelowali je do jednego „oczka” (22:23), ale ostateczne słowo należało do zespołu ze stolicy Warmii i Mazur. Z kolei trzecia partia rozpoczęła się obiecująco do miejscowych, którzy po zagrywce Daniela Gąsiora prowadzili 7:4. Przez długi czas to radomianie przeważali utrzymując nawet czteropunktową przewagę (17:13). Olsztynianie sukcesywnie zaczęli niwelować dystans wykorzystując błędy rywali. Goście doprowadzili do remisu 21:21 i znów lepiej rozegrali końcówkę wygrywając ostatecznie cały mecz.

MVP: Karol Butryn

Cerrad Enea Czarni Radom – Indykpol AZS Olsztyn 0:3 (23:25, 23:25, 23:25)

Czarni: Kędzierski (1), Lemański (5), Rusin (9), Berger (10), Faryna (3), Parkinson (2), Masłowski (libero) oraz Gąsior (6), Warda (1), Firszt, Santana, Nowak (5)
AZS: Firlej (2), Andringa (7), Jakubiszak (7), DeFalco (15), Poręba (3), Butryn (22), Gruszczyński (libero) oraz Król, Siwczyk (1), Salehi, Ciunajtis (libero)

Źródło: PlusLiga

Zapraszamy do komentarzy :)

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply