PL: Cuprum bez szans w Jastrzębiu

Przedłużona akcja otworzyła mecz. Po chwili as Muzaja i Olivy dały miejscowym przewagę – 5:3. Dwa błędy ataku po stronie Lubina – Terzicia i Kaczmarka, powiększyły prowadzenie Jastrzębskiego – 7:3. Gospodarze grali pewnie, ciekawie kombinacyjnie i punktowali każdym elementem – 19:13. Punktową zagrywką popisał się De Rocco, a chwilę później piłkę setową mieli jastrzębianie, po ataku środkiem Sobali – 24:16. Ostatni punkt w secie padł po ataku De Rocco z drugiej linii.

Drugiego seta lepiej rozpoczęli goście, którzy pewnymi atakami uzyskali przewagę – 1:4. Nieco gorszy fragment gry w ataku miał Muzaj. Szybko jednak Jastrzębski wrócił do własnej gry. Kontratak De Rocco oraz dwa błędy Kaczmarka doprowadziły do remisu 8:8. Od tego momentu, to miejscowi wiedli prym na boisku, nie pozwalając lubinianom na zbyt wiele. Przy stanie 21:16, po stronie rywali nastąpiła zmiana rozgrywających, wszedł Gorzkiewicz. Kontratak Muzaja dał piłkę setową jastrzębianom, którzy po chwili prowadzili 2:0 w meczu.

Dziesięciominutowa przerwa nie rozluźniła miejscowych, którzy bardzo dobrze grali w obronie, wykorzystując kolejne kontrataki – 10:5. Cuprum był bezradny na poczynania rywali, nie mając skuteczności w ataku. Zarówno Kaczmarek, jak i Terzic poczuli co znaczy blok Jastrzębskiego – 14:6. Oliva popisał się kolejnym asem, co dało wynik 19:12. Gospodarze pewnie zamierzali do zwycięstwa 3:0 w meczu, nie pozostawiając złudzeń kto był faworytem tego spotkania.

MVP: Maciej Muzaj

Jastrzębski Węgiel – Cuprum Lubin 3:0 (25:17, 25:18, 25:18)

Jastrzębski: Muzaj, Kosok, De Rocco, Kampa, Sobala, Oliva, Popiwczak (l)

Cuprum: Kaczmarek, Pupart, Michalski, Terzic, Masny, Hain, Kryś (l) oraz Patucha, Biegun, Gorzkiewicz