PL: GKS bez seta z ZAKSĄ

Przed Katowicami było ciężkie zadanie w 23 kolejce, bowiem podejmowali u siebie lidera tabeli ligowej, ZAKSĘ. Zgodnie z oczekiwaniami goście pewni siebie zamknęli mecz wygraną w trzech setach.

ZAKSA od początku miała inicjatywę gry po swojej stronie. GKS starał się walczyć, jednak siatkarsko nie potrafił przeciwstawić się rywalom. Kłopoty w ataku miał Jarosz, co dodatkowo “rujnowało” grę miejscowych – 9:14. Goście pewnie poszli po swoje w tym secie, obejmując prowadzenie w meczu. Drugi i trzeci set wyglądał podobnie. Gospodarze walczyli, jednak brak skuteczności, głównie skrzydłowych, robił wielką różnicę. ZAKSA pewnie prowadziła w każdej partii, grając swobodnie i ciesząc się grą. GKS nie miał punktu zaczepienia w tym meczu. Dlatego szybko trzy punkty wyjechały do Kędzierzyna.

GKS Katowice – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (18:25, 17:25, 20:25)

GKS: Jarosz, Ma’a, Hain, Kania, Quiroga, Szymański, Mariański (L) oraz Nowosielski, Kogut, Domagała
ZAKSA: Kaczmarek, Janusz, Smith, Huber, Śliwka, Semeniuk, Shoji (L) oraz Kluth