Półfinał: Jastrzębski Węgiel zwycięża

We wtorek  półfinałową rywalizację rozpoczęły drużyna ONICO Warszawa z Jastrzębskim Węglem. Przed meczem podopieczni trenera Antigi stracili swojego lidera, Bartosza Kurka, który doznał kontuzji pleców, co wykluczyło go z gry do końca sezonu.  Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze wygrywając pierwszego seta, jednak  w tej samej partii kontuzjowany został Bartosz Kwolek. To trochę podcięło skrzydła warszawskiej drużynie. W kolejnych setach to drużyna z Jastrzębia okazała się lepsza. Mecz zakończył Piotr Hain asem serwisowym. Podopieczni Roberto Santilliego zrobili pierwszy krok do awansu.

Rewanżowe spotkanie odbędzie się w piątek 19 kwietnia, w Jastrzębiu o godzinie 17:30.

ONICO Warszawa – Jastrzębski Węgiel 1:3 (25:20, 22:25, 23:25, 25:27)

Stan rywalizacji (do 2 zwycięstw): 1-0 dla Jastrzębskiego Węgla

MVP: Dawid Konarski

ONICO: Vernon-Evans (16), Łukasik (10), Wrona (8), Vigrass (3), Brizard (3), Kwolek (2), Wojtaszek (libero) oraz Nowakowski (8), Penczew (6), Kowalczyk, Buczek i Janikowski
Jastrzębski Węgiel: Konarski (15), Kosok (8), Lyneel (7), Fromm (4), Gunia (4), Kampa (3), Popiwczak (libero) oraz Ferens (7), Hain (4), Bucki i Rusek