PL: Jastrzębski wygrywa ze Skrą, ZAKSA z porażką

Jastrzębski Węgiel do Bełchatowa pojechał pod wodzą nowego trenera, Ferdinando de Giorgiego. Kibice ostrzyli zęby na ten pojedynek, jednak większość wskazywała jednego faworyta – Skrę. Boisko zweryfikowało teorię. Drużyny w hali Energia zafundowały kibicom długie, pełne ciekawych akcji widowisko. Goście przegrywali 2:1, a czwarty set do połowy był wyrównany. Jastrzębski hednak zdołał wyjść na prowadzenie, którego nie oddał, doprowadzając do tie-breaka. Decydującą partię ekipa de Giorgiego wygrała pewnie, co oznaczało, że ważne dwa punkty pojechały do Jastrzębia.

MVP: Maciej Muzaj

PGE Skra Bełchatów – Jastrzębski Węgiel 2:3 (25:22, 16:25, 25:18, 21:25, 10:15)

Skra: Lisinac (6), Wlazły (19), Kłos (10), Bednorz (15), Ebadipour (13), Łomacz, Piechocki (libero) oraz Janusz, Katić (1), Czarnowski (4),  Romać (1)
Jastrzębski: Muzaj (22), Kosok (3), Derocco (7), Kampa (1), Sobala (10), Oliva (18), Popiwczak (libero) oraz Strzeżek, Boruch (1), Quiroga, Ernastowicz

Drugim ważnym pojedynkiem niedzielnego wieczoru było spotkanie mistrza z niżej notowaną Resovią. ZAKSA rozpoczęła od swojej dobrej gry, co pozwoliło jej wygrać seta. Od drugiej partii Rzeszów prowadził dobrą grę, pokazując rywalom gotowość do twardej walki. W ataku bardzo dobrze radzili sobie Śliwka i Jarosz. Co prawda ilość błędów serwisowych nieco obniżyła poziom spotkania, ale rekompensowały to długie i widowiskowe wymiany. Ostatecznie Kędzierzyn musiał uznać wyższość gości, którzy wygrali za trzy punkty. ZAKSA odniosła tym samym pierwszą porażkę w tegorocznych rozgrywkach ligowych.

MVP: Aleksander Śliwka

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Asseco Resovia Rzeszów 1:3 (25:21, 22:25, 25:27, 22:25)

ZAKSA: Toniutti (2), Buszek (17), Wiśniewski (11), Bieniek (7), Torres (13), Deroo (7), Zatorski (libero) oraz Jungiewicz (1),  Szymura
Resovia: Lemański (3), Tichacek, Jarosz (22), Rossard (19), Śliwka (19), Możdżonek (6), Masłowski (libero) oraz Depowski, Schöps, Perłowski (1), Dryja (2)