PL: Jastrzębski zagra o medale

Jastrzębski w meczu ostatniej kolejki fazy zasadniczej rozstrzygał o swoim awansie do czwórki. Goście z Bydgoszczy walczyć będą zaledwie o 15 miejsce w tym sezonie. Dlatego też faworyt tego meczu był tylko jeden, gospodarze.

Pierwszy set pokazał jak wielka przepaść dzieli obie drużyny. Jastrzębski od początku dominował w każdym elemencie, a przy tym rywale popełniali jeszcze błędy własne. Miejscowi pewnie wygrali pierwszą odsłonę meczu 25:17.

Miejscowi drugą partię rozpoczęli trochę “na stojąco”, co skutkowało wyrównanym wynikiem – 8:8. Później jednak przejęli inicjatywę i kontrolowali wynik, wygrywając do 21.

Wynik trzeciego seta oscylował wokół remisu do stanu po 12. Później Jastrzębski wrzucił drugi bieg i odskoczył z wynikiem – 14:12. Widać było, że gospodarze nie grali na miarę własnych możliwości. W końcówce Oliva zaserwował dwa asy, co dało piłkę meczową Jastrzębskiemu – 24:18. Miejscowi pewnie wygrywając 3:0 w setach, zapewnili sobie prawo gry o medale.

Jastrzębski Węgiel – Łuczniczka Bydgoszcz 3:0(25:17, 25:21, 25:19)

MVP: Salvador Oliva