PL: Nad morzem górą ZAKSA

3 kolejkę PlusLigi zakończył mecz w ERGO Arenie, gdzie miejscowy LOTOS podejmował mistrza kraju, ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle. W roli faworytów byli goście z południa.

Zagrywka Bieńka otworzyła mecz w Gdańsku – 0:5. Lotos jednak wykorzystał okazję by odrobić straty. Błędy własne gości, spowodowane problemami z przyjęciem dały stan 7:7. W połowie partii goście punktowali blokiem, co dało im ponownie kilkupunktową przewagę – 15:19. Tym razem mistrzowie kraju dociągnęli przewagę do końca, obejmując pewnie prowadzenie w meczu.

Drugiego seta miejscowi rozpoczęli z Romaciem, który już na początku swoją zagrywką dał oddech drużynie – 4:2. Drużyna Anastasiego poprawiła skuteczność na siatce, bardzo dobrze wprowadził się do gry Romać, co odzwierciedlał wynik 17:12. Gospodarze kontrolowali wynik, co doprowadziło do remisu 1:1.

Zdecydowanie zacięta i wyrównana była kolejna partia. Wyrównała się gra na siatce, a wynik oscylował cały czas wokół remisu. Najlepiej o tym świadczyła gra na przewagi – 24:24. Ostatnie słowo należało do Deroo, który ustawił punktowy blok na Mice. ZAKSA prowadziła 2:1.

Czwarta odsłona meczu była kontynuacją poprzedniego seta. Twarda walka o każdą piłkę, ciekawe ataki, efektowne obrony i nerwy kibiców. Wyrównany wynik sprzyjał emocjom – 18:18, 22:22. Po ataku Konarskiego piłkę meczową mieli w górze goście – 23:24. Błąd gdańszczan zakończył mecz, tak więc ZAKSA wywiozła z trudego tereny trzy punkty.

LOTOS Trefl Gdańsk – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:3 (18:25, 25:21, 24:26, 23:25)

MVP: SAM DEROO

Trefl: Gawryszewski, Masny, Pietruczuk, Mika, Pashytskyy, Schulz, Gacek (l) oraz Grzyb, Romać, Jakubiszak, Stępień

ZAKSA: Konarski, Buszek, Wiśniewski, Bieniek, Deroo, Toniutti, Zatorski (l) oraz Pająk, Bociek