PL: Pewne zwycięstwo Trefla

Kielczanie w ramach 16 kolejki PlusLigi podejmowali na własnym boisku drużynę z Gdańska. Ekipa Anastasiego od początku meczu narzuciła gospodarzom swój rytm gry, pewnie wygrywając seta. Wynik drugiej i trzeciej partii był bardziej wyrównany, ale końcówki dyktowane były przez LOTOS, który zwyciężył w Kielcach 3:0.

Niestety pomimo triumfu, gdańszczanie stracili mocne ogniwo drużyny. W ostatnim secie, groźnie wyglądającej kontuzji stawu skokowego doznał Mateusz Mika. Póki co klub nie podał informacji na ile jest to poważny uraz i jak długo potrwa przerwa w grze Mikusia.

MVP: Miłosz Hebda

Effector Kielce – LOTOS Trefl Gdańsk 0:3 (15:25, 22:25, 22:25)
Effector: Bućko (6), Komenda, Wohlfahrtstätter (7), Pawliński (14), Andrić (8), Maćkowiak (2), Sobczak (libero) oraz Formela (10), Biniek (libero), Antosik, Superlak (1)
Trefl: Schulz (8), Paszycki (11), Gawryszewski (8), Mika (13), Hebda (11), Masny (3), Gacek (libero) oraz Jakubiszak (1), Majcherski (libero)