PL: Pierwsza wygrana MKS-u Będzin

MKS Będzin wygrał pierwszy w sezonie, mecz we własnej hali. Pokonał 3:2 Cuprum Lubin.

W mecz lepiej weszli gospodarze. Cuprum Lubin popełniała wiele błędów co dało 4 punktową przewagę MKS-owi. W połowie seta goście się przebudzili i doprowadzili do remisu. Po skutecznym serwisie objęli prowadzenie. Ostateczne seta wygrała drużyna z Lubina.

Drugi set rozpoczął się od punktowej zagrywki gości. Jednak MKS szybko odrobił straty. Dobra gra Sossenheimera i Feryny przybliżała gospodarzy do wygrania seta. As serwisowy Sobańskiego oraz skuteczny atak Feryny  skończył seta na korzyść MKS-u.

W trzecim secie Cuprum Lubin nie poddał się i walczył o wygraną. Na początku partii wypracował sobie dość dużą przewagę nad gospodarzami. MKS Będzin starał się odrobić straty, ale mimo dobrej gry nie udało się to ostatecznie. Partię wygrywają goście 25:23.

Przez większość seta to goście mieli przewagę, można pokusić się o stwierdzenie że kontrolowali przebieg partii. Po skutecznej akcji Pająka MKS poczuł, że może jeszcze zawalczyć o wygraną. Natomiast w zespole z Lubina jakby się coś zacięło. Dobra gra Sossenheimera oraz punktowa zagrywka Fornala zakończyły seta na korzyść gospodarzy.

Tie-break rozpoczął się od wyrównanej walki. Później gra obu zespołów falowała, raz jedni mieli mała przewagę, następnie przeciwnicy doprowadzali do remisu i zaczynali wygrywać po czym tracili punkty. Zawodnicy z MKS-u Będzin mogli  się cieszyć z wygranej po czerwonej kartce przyznanej przeciwnikom (15:13).

MKS Będzin – Cuprum Lubin 3:2 (23:25, 25:23, 23:25, 25:19, 15:13)

MVP: Rafał Faryna

MKS: Gunia (8), Dryja, Pająk (5), Sobański (7), Faryna (26), Sossenheimer (15), Potera (libero) oraz Ratajczak (9), Buczek, Superlak (1), Fornal (9) i Macheta (libero)
Cuprum: Lipiński (21), Ziobrowski (19), Dvoranen (7), Smoliński (12), Tavares (2), Morozau (2), Gruszczyński (libero) oraz Maruszczyk (2), Zawalski, Gorzkiewicz (2), Makoś (libero) oraz Sacharewicz (2) i Domagała (2)